Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lehet a nagy mennyiségű...

Mi lehet a nagy mennyiségű hajhullás oka?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hónapja nagyon erőteljesen hullik a hajam. Akárkinek mondtam eddig, mindenki annyit mondott hogy nő új hajam is úgyhogy ne aggódjak. Ez engem nem nyugtat meg, mert ettől függetlenül hajmosáskor pl simán egy marék haj a kezembe marad. És ez napi szintű, nem 1 2 hajszál.

Most ment le az érettségi úgyhogy azt se mondanám hogy stresszelek és azért, más izgalmas dolog pedig nincs körülöttem.

Ha valaki tapasztalt hasonlót, vagy valaki tudja hogy hol tudnék erre választ kapni azt megköszönném.



2023. júl. 21. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány?


Fiú vagy vagy lány? Hosszú a hajad? Milyen gyakran fésülöd?


Ha hosszú és nem fésülöd minden nap, mert göndör, akkor simán tűnhet hajmosáskor soknak a kihullott mennyiség, pedig nem az, csak egyszerre látod.


A barátnőmnek vakbélgyulladása volt, nehezen épült fel a műtét után, rengetegett fogyott, neki tényleg csomókban hullott a haja, hiszen alig jutott a szervezete tápanyaghoz. Amikor jobban lett és B vitamin komplexet kezdett szedni, megállt a hajhullás és azóta már megint szép haja van. Kb egy év kellett, mire rendeződött. A körmét és a bőrét is megviselte amúgy.


Ha férfi vagy, simán lehet, hogy elkezdtél kopaszodni.


Menj bőrgyógyászhoz, ha nagyon zavar, hátha valamilyen szervi oka van, amit kezelni kell.

2023. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:
Vitaminhiány, valamilyen belső gyulladás, hormonprobléma, stressz, gyógyszermellékhatás stb.
2023. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Lány vagyok és viszonylag hosszú a hajam. Vitaminhiányra én is gondoltam, mert az a leggyakoribb csak fogalmam sincs hogy milyen vitamint szedjek. Sokan a B-t mondják, sokan az E vitamint, mások meg a hajra való vitaminkomplexumokat. Nem tudom hogy fodrász tudná e megmondani, vagy orvos és ha orvos akkor melyik vagy miből><

Köszönöm a válaszaitokat!

2023. júl. 25. 18:56
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Nem csak evidens stresszfaktorok léteznek, kérdező, hanem belső, "csendes" okok is. Ilyen pl a behintázó vércukor. Amikor valami cukrot vagy magas glikémiás indexű szénhidrátot eszel, a vércukrod gyorsan megemelkedik, majd ugyanolyan gyorsan le is zúg. A mellékvese ezt is stresszként fogadja, és ezerrel termelni kezdi a kortizolt. De ugyanilyen hatással van a monitorok hideg kék fénye, vagy egy bélrendszeri diszfunkció is. Ezt pedig a mai táplálkozási szokások mellett nem nehéz beszerezni.
2023. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!