Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Használjak-e retinolt 16...

Használjak-e retinolt 16 évesen pattanásokra? A micellás víz helyettesíti az arclemosós mosást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mióta jobban odafigyelek a bőrápolásra, már alig vannak pattanásaim (előtte sem volt nagyon sok sterencsére). Viszont 1-2 hetente azért előfordulhat. Néhányan ajánlottak retinolt, de 16 évesen nem túl korai? Jót tenne a pattanásoknak?


A másik kérdésem, hogy a micellás víz kiütheti-e a reggeli lemosós arcmosást? Időhiány miatt reggelente néha így szoktam...


Nem használok alapozót, csak néha korrektort, ha szükségesnek érzem. Illetve szempillaspirál, néha szemhélypúder, az ajkakra carmex után szájfényt. A fényvédőhöz próbálok hozzászokni, melegebb időben néha úgy érzem, hogy felesleges, úgyis leizzadom.


Este arcmosás után (hetente egyszer arcradír), hidratáló maszk.


Még eléggé kezdő vagyok, a lemosóként régebb óta Garnieres termékeket használok, micellás vízként Yves rochert és Garniert. A fényvédő egyenlőre Revox, de ha van valami ami jobban beszívódik, légyszi osszátok meg. Az arcradír és a hidratáló maszk Douglas, de szeretnék mást is kipróbálni. Mit tudtok ajánlani olajos-kombinált bőrre?


A tonikok egyre szimpatikusabbak, nektek melyikek váltak be?


A válaszokat előre is köszönöm.



2023. aug. 27. 19:58
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Látod, mégsem alap. Bár ha abból indulok ki, hogy sokan itt akarnak egy komplex orvosi diagnózist is...

Amúgy meg nem a legjobb kozmetikusokat ismered, de én is megfigyeltem, hogy akiket sokan követnek a közösségi médiában teljesen a szakma ellen beszélnek és/vagy semmi hasznos infót nem adnak csak a bolti vackokat nyomatják ők is. Persze tisztelet a kevés kivételnek.

2023. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!