Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha száraz bőrömre...

Mit tegyek, ha száraz bőrömre nem tudok alapozót rakni, hiába hidratálom?

Figyelt kérdés

Alapvetően kicsit zsíros bőröm van, néha egy-két alig látható pattanással. Viszont ősszel télen elég száraz, ilyenkor jól hidratáló krémet használok, ami be is vált, de hiába bármilyen kencefice,radírozás, alapozót, púdert nem tudok használni, mert alatta mintha kicserepesedne a bőröm a szárazságtól. Ez ugyanígy van nyáron is, de talán akkor nem annyira csúnya.

Nagyon ritkán szoktam magam sminkelni, ezért nem zavar, de akár bálba vagy egy vacsorához étterembe én is szívesen vinnék fel egy kis púder. Irigykedve nézem néha a gyönyörűen kisminkelt arcokat.

Ha valakinek van tapasztalata vagy tanácsa, szívesen fogadnám:-)

28N



nov. 30. 07:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy olyan alapozót használsz, ami inkább zsírosabb bőrre való és azért szárít. Ez általában egész jól ellensúlyozható, ha jobban aláhidratálsz. Én ilyenkor valami hidratáló szérumot szoktam még a krém előtt felvinni és ezzel a kombinációval máris szebb az összkép. Illetve mikor hidegebb van és még szárazabb a bőröm, nem használok púdert, mert csak jobban kiemeli a száraz részeket és nincs szükségem rá, anélkül se nagyon fénylik át. Hosszabb idő után kicsit szokott, de ezt mindig ellenőrzöm, ha kimegyek mosdóba és papírzsepivel szépen felitatható. Ez a módszer a bőrödet egyáltalán nem szárítja, de ugyanúgy lemattítja, mint a púder. Ha erre nem nagyon lenne alkalmad vagy úgy érzed, hogy a te bőröd ennél többet igényel, akkor fixálóspray-t ajánlanék. Funkciója ugyanaz, mint egy púdernek, de ez nem fogja kiemelni a száraz részeket.

Vagy egy jó primer még, ami segíthet. Egyrészt ez is tartósabbá teszi a sminket, ami alkalmakkor amúgy is jól jön, másrészt egy simább alapot ad, amire szebben is tudsz sminkelni és jobban meg is marad így. Mivel ez nekem se kell sokszor, én utazó kiszerelésűt használok, ez legalább el is fogy lejárat előtt.

(Természetesen nem kell az eddig felsoroltak közül mindent egyszerre használni, ezek csak tippek, amik segíthetnek akár külön-külön is. Neked kell kitapasztalnod, hogy a te bőrödre mikor mi a legjobb.)

nov. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm szépen a válaszod.

Megkérdezhetem milyen márkájú prime-ot használsz? Tudom hogy minden bőr más, de legalább olvasgatnék róla, mert nincs egy kiindulási pontom se.

dec. 2. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!