Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fejmasszázs hatásos?

A fejmasszázs hatásos?

Figyelt kérdés
Ha naponta maszírozom a fejbőrömet az bármit is használ? Egyszerűen mindent is írnak a neten, erre jó, arra nem... Tényleg serkenti a hajnövekedést, dúsítja a hajat, vastagítja a szálakat? Esetleg nem szárad ki annyira a vége? Most akkor mire jó?

jan. 3. 09:59
 1/4 anonim válasza:

Szerintem nem veszítesz semmit ha kipróbálod egy ideig. A fodrászok is szoktak extra szolgáltatásként fejet masszírozni, lehet hogy őket kellene megkérdezned.


Szerintem hatásos lehet, mert a lényege a vérkeringés felpezsdítése, ami tényleg hat a hajnövekedésre. Ezért vannak a hajtonikokban mindenféle vérkeringést serkentő gyógynövények, mint a borsmenta, vagy a rozmaring.


Az egyetlen bizonyítottan hatékony hajnövesztő, az a minoxidil, ami a férfias kopaszodást is megszűnteti egy ideig, illetve betegek szokták használni. Ez eredetileg vérnyomás csökkentő gyógyszer volt, aminek felfedezték hajnövesztő mellékhatását. Én ezt nem javasolnám, csak extrém esetben.


Ezt hogy nem szárad ki annyira a vége- kérdést nem értem. Ha a hajvéged kiszárad, igyál sok folyadékot, az helyre teszi, meg kívülről segíthetsz hajvégápoló olajakkal, de nem tudom mi köze a fejbőr masszírozáshoz.

jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Segíti a vérkeringést. Elvileg az hozzájárul a hajnövekedéshez. Csodát azért szerintem nem kell várni tőle, de meg lehet próbálni.
jan. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hajnövekedés nálam nem szempont. De az szimplán nagyon jól esik, amikor masszírozzák a kopasz fejemet borotválás után.
jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tételesen:

Tényleg serkenti a hajnövekedést -- talán, bár nem valószínű, hogy észrevehetően

dúsítja a hajat -- nem (genetikai / hormonális faktor)

vastagítja a szálakat? -- nem (genetikai faktor)

Esetleg nem szárad ki annyira a vége? -- nem (a fejbőröd most is él, a száraz hajvéged meg 1-3-5... éves, azóta halott is, nem tud üzeneteket fogadni a fejbőrtől)


Most akkor mire jó? -- bizonyosan arra, hogy kellemes és frissítő. frissen és alaposan moss kezet, ha kézzel csinálod, illetve ha masszírozó eszközt, akkor az eszközt minden masszírozás előtt, különben nagyon zsíros lehet a hajtöved tőle.


Kontraproduktív pont ezen a platformon megemlíteni, de az internet tele van otromba sületlenségekkel (is). :)

jan. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!