Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Folyton hámló,öreg arcbőr.Nagy...

Folyton hámló,öreg arcbőr.Nagyon vízhiányos lehet,de alapjában mintha lenne benne elég zsír, tekintve a mitesszerek újratelődését. Eddig ahány arckrémet próbáltam, sem rugalmasabb-vizesebb nem lett a bőröm,állandóan a morzsolódós hámlás. Tanács?

Figyelt kérdés

#öreg száraz hámlós bőr #vízhiány hámlás bőr #öreg vízhiányos bőr #hámlás vízhiány
jan. 6. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Vízhiányra jó a hialuronsav. Mitesszerek ellen a dupla tisztítás (olajos majd habos lemosó), de csak este, reggel elég vízzel mosni. A hámlásra megérné bevezetni egy barrier regeneráló krémet pl cicaplast és egy fényvédő 50spf használata napközben, emellett egy jó hidratáló krémet.

Remélem segítettem(:

jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért termel zsírt a bőröd, mert nincs megfelelően hidratálva. Faggyúval védekezik a kiszáradás ellen.

Egyetértek az első hozzászólóval. Egy jó hialuronsavas szérum. Már minden márkának van legalább egy. Pl: g&g ha5 rich

Este használhatsz egy testesebb kémet, a cicaplast tényleg nagyon jó.

Reggel pedig egy hidratáló fényvédőt a hialuronos szérum felé. Koreai fényvédők jók szoktak lenni, pl: beauty of joseon, skin1004

jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz ennyi pacsmagolást, akkor Cerave moisturizing krém (nem a lotion, hanem a tégelyes cucc). Van benne hialuron is, de ami még fontosabb, megfelelő záróréteget képez a bőr védelmére (ami nélkül egyébként a hialuron se ér semmit), illatmentes. Tudom, hogy testápolóként forgalmazzák, de őszintén, nekem a luxus arckrémek sem voltak jobbak ennél, sőt...

Bármilyen hidratáló is, de ha nedves bőrre kened arcmosás után, a krém be tudja zárni az amúgy épp ott lévő nedvességet. Azaz a fényvédőt is ugyanezen az elven érdemes felkenni (ami amúgy szintén hidratáló, tehát normálisan önmagában elegendő). Meg lehet szokni, hogy nem törölközőzöd le az arcod mosás után, csak lesöpröd kézzel a vizet és mehet a krém, aztán hagyod megszáradni. Furcsa, de ég és föld a különbség, megéri.


A fent, többiek által ajánlottak egybként tök jól működnek, csak lehet egyszerűbben, ha valaki nem élvezi a rétegezgetést vagy nem szívesen költ egy csomó külön termékre.

jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :)))
jan. 12. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!