Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ezzel árthatok a hajamnak?

Ezzel árthatok a hajamnak?

Figyelt kérdés
Röviden: kis túlzással majdnem minden nap, hajat mosok, ( 2 napontan biztosan) ezt a hajam nyilván megszokta,ezért konkrétan már egy nap után láthatóan zsíros:/ szeretnék erről leszokni... sokat ártanék a hajamnak azzal,hogyha minimum 2 hétig nem mosnám meg?! Vagy akár egy teljes honapon át?! Vízzel sem!

jan. 7. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ördögtől való az akár mindennapi hajmosás sem. Ha nincs a samponban SLS, ami a túlszárítás miatti "válaszzsírosodást" adja, semmi bajod nem lesz. 2-3 naponta mosom, szárazsamponnal frissítem.

Ha zsíros a hajtő, akkor zsíros. Nem tudod megváltoztatni, ha az a terved a mosássztrájkkal. Ez egy típus. Ugyanúgy, mint ahogy a zsíros bőrűek sem tudják átváltoztatni a bőrtípusukat.

Kordában lehet tartani

jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! :)
jan. 7. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig, mindehol mást állítanak, de tapasztalatból mondom, hogy van akinek folyamatosan zsírosodni fog a fejbőre bármennyire vigyáz rá. Én is kb 2-3 naponta mosom és sokkal egészségesebb, mint amikor próbáltam kontrollálni azzal hogy nem mosom. Én azt ajánlom hogy mosás előtt 1-2 órával tegyél kókuszolajat a hajvégeidre, így nem roncsolja őket a víz.
jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%

Amikor már naponta kellett hajat mosnom, mert 12 óra elteltével már lelapultak a töveim, elegem lett, és egy hónapig nem mostam meg. Utána elég volt négynaponta mosni. Úgyhogy szerintem ha van rá lehetőséged, próbáld ki (viszont akkor ne legyen semmi a töveiden, pl szárazsampon - de egyébként ezek tényleg jók, próbáld ki)


Egyébként ennek is van kockázata, elvileg ha sokáig nem mosod meg, a zsír elvághatja a hajszálakat az oxigéntől, és így idővel kihullanak

Én ilyet nem tapasztaltam, de jobbnak tartottam szólni, hogy gondold át


Jelenleg ötnaponta mosom, és ahogy említettem, volt napi, illetve kettő+háromnapi rutinom is. Lehet genetika, de az én hajamon nem látszott (zsírosodáson kívül) ennek következménye

jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom a youtube-n keresd fel a Tízes lista nevű csatornát éa keresd ezt a címet:

A sampon csak egy marketing hazugság?


Ok-okohatokat is kapsz válasznak.

febr. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!