Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valóban többet tudnak a...

Valóban többet tudnak a professzionális termékek hajápolás tekintetében ?

Figyelt kérdés
Jelenleg drogériás termékeket használok, de érdekel a hajápolás, ezért fontolgatom a váltást. Így is számtalan dícséretet kapok a hajamra. Köszönöm a válaszokat.
jan. 13. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Én próbáltam a professzionális termékeket is, igazából nem olyan hű de nagy a különbség. Sokszor csak marketing fogás az egész fodrászok részéről, mert így több pénzt tudnak elkérni tőled.

Pl egy Kallos márka valóban jó, ugyan olyan minőség mint egy sima drogerias termék, csak egy liter sampont megkapsz ezer forintért.

Hajfestékek ugyan ezek.

jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
jan. 13. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy vagyok vele, hogy vegyesen használom a professzionális és lakossági termékeket. Akinek nincs különösebb baja a hajával, annak szerintem felesleges minden terméknek professzionálisnak lennie, viszont ha karosodott/festett/szokitett, akkor elengedhetetlen
jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most fedeztem fel, hogy azért "frizzy" (szöszös?) a hajam, mert igazából hullámos. És nem akarok hullámosat, nem akarok vesződni vele, de az egyenesen tartott hajamra is használom a reddites wavyhair fórumon olvasottakat, és azóta nagyon szép a hajam. Sima Fructis, Elseve termékkel és egy régi pólóval törcsi helyett.
jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem jobbak. Például a Redken volume samponja nagyon bevált, sokkal tovább bírta a mosások között.

Leave in conditionerből próbáltam több fajtát, köztük Kallost is. Érezhető volt, hogy csinál valamit a hajammal, mert amikor nem fújtam, akkor száraz volt és szétállt. Viszont miután kipróbáltam a Redken extreme leave in-jét, hát ég és föld. Előtte folyamatosan szöszös volt a hajam, a kis hajvégek kiálltak. Ettől pedig megoldódott a probléma egy csapásra, el sem akartam hinni.

Moroccanoil balzsamot és pakolást is próbáltam, az nem hozott semmi változást. Akkor már a Lidl kreatinos pakolásától sokkal puhább lett a hajam.

Száraz sampon esetén is ég és föld egy drogériás termék a Moroccanoilhoz képest. Utóbbi mintha nem is lenne a hajamon, 100%-ban olyan, mintha frissen mostam volna a hajam, míg a többi márka szárazsamponja vagy nem ért semmit vagy elnehezítette a hajtöveket.


Szóval én azt látom, hogy vannak olyan termékek, amiket érdemes megvenni és vannak olyanok, amiket nem. Az is fontos, hogy hajtípusodnak megfelelő termékeket válassz, mert különben csalódni fogsz.

A másik szempont, hogy egy professzionális termékből sokkal kevesebb is elég, így nem biztos, hogy a végén többet költesz. Nézz meg egy sampont: egy jó termék kitolja 2 nappal a következő hajmosást és még kevesebbet is kell elhasználni egy-egy hajmosás alkalmával, hogy tiszta legyen a hajad. Ha szeretsz hajat mosni, akkor nem szempont, de én utálok és örülök, ha minél ritkábban kell vele foglalkoznom.


Szóval ha csak egy valamit szeretnél kipróbál, az legyen egy leave-in, utána pedig egy jó sampon.

jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!