Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » AHA, BHA, C-Vitamin? Lenne...

AHA, BHA, C-Vitamin? Lenne néhány kérdésem.

Figyelt kérdés
Jelenleg BHA-t és C-Vitamint használok felváltva a Vichy-től a pattanásos bőrömre. Egyik kérdésem az lenne, hogy ezeket száraz vagy pedig nedves bőrre célszerű felvinni? Mert valahol azt olvastam, hogy a nedves bőrön át jobban ki tudja fejteni a hatását. A másik kérdésem pedig, hogy a pattanás utáni foltok eltávolítására az AHA vagy pedig a C-Vitamin jobb megoldás?

febr. 4. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nézz utána, ha meg kérdésed van feltehed és válaszolnak.

febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

A skinsmart egy kereskedő, egyébként én is megbíznék bennük, okos termékeket árultak és hozzáértéssel, de nem kérdezném őket máshol vásárolt termékek használatáról, furcsa ilyen szívességet kérni egy ismeretlentől (de a Vichy termékeket még csak nem is árulják, szóval szívességből is korlátozottan tudnak segíteni).

Laikusként:

- Nedves bőrön mindkettőben nagyobb a potenciál az irritációra is. Amit használati módot ráírtak a termékre (valószínűleg száraz bőrre javasolják), abban megbíznék, arra készítették a formulát, hogy úgy hasson jól és úgy ne irritálja a bőrt. A Vichy-ben szintén megbíznék, hogy kihozza egy hatóanyagból azt, amire képes, minden extra hack-elés nélkül.

- AHA vagy C: a kettő eléggé mást csinál a bőröddel (hámlasztó ill. antioxidáns), szerintem nem igazán "egyik vagy másik" kapcsolatban állnak egymással, és nem merném megtippelni, neked melyik a látványosabb. Ha nem irritálja a bőröd, jó közelítés mindkettőt használni.

(Ha olcsóbb rutint keresel, és ezért kérdezed, hogy melyik kell jobban a foltok kiütésére, a magyar Geek and Gorgeous termékekből olcsóbban összerakhatod, jó a minősége is. DM-ben is láttam már, az ázsiai bőrápolók között tartják, még mindig alig hiszem el, hogy ennyire kulturált termékeket is árulnak.)

- Bónusz: SPF-ről nem írtál, de ilyen rutinhoz kötelező, remélem, használsz. :)

febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
A hámlasztók, C-vitamin és PIH témárá akkor is tudnak válaszolni, mert ez hatóanyag téma.
febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Igen, természetesen használok fényvédőt is, illetve nemrég áttértem a dupla tisztításra. Az Elyn's Lab márkától van egy olajos és egy vízbázisú lemosóm.

febr. 4. 19:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szemezgetek egyébként a koreai arcápolási termékekkel egy ideje, csak mivel a bőrgyógyászom a Vichy-t ajánlotta, így nyilván abból néztem ki olyanokat, amik az én problémámra jók lehetnek. De majd meglátom, mennyire válik be.
febr. 4. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!