Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros arcbőr miatt eldugult...

Zsíros arcbőr miatt eldugult pórusok és pattanások. Mi lenne a megoldás? 25/f

Figyelt kérdés

Bőrorvosnál voltam háromnál is, mindegyik csak alacsony dózisú antibiotikumot írt, hogy szedjem hónapokig.


Nagy gyulladt pattanások szerencsére ritkán jönnek ki rajtam, de mivel hihetetlenül zsíros a bőröm, ezért néha megjelennek ilyen pici dudorok a bőr alatt, néha kicsit pirosas színű a bőr körülötte, aztán pár nap mulva kiürül (ilyen száraz fehéres cucc magától, általában zuhanyzás utáni törölközésnél kijön)


Akneroxid 10-et már évek óta használom, az segített abban, hogy ne legyenek nagy gyulladt pattanásaim.


Olvastam, hogy a zsíros bőrre és az eldugult pórusokra jó a hámlasztás, valakinek tapasztalata a The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling

Solution hámlasztóval?



febr. 23. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
(én Geek&Gorgeous Cheer Upot használok (és reggel-este jelly jokert + egyebeket), szerintem nem rossz)
febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Olvastam, hogy a zsíros bőrre és az eldugult pórusokra jó a hámlasztás, valakinek tapasztalata a The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution hámlasztóval?"


Van, max hetente egyszer használd, max a ráírt hatóidő erejéig, bár első használatra 1 percet javaslok, és ha nem esett le tőle az arcod :), legközelebb mehet hosszabb időre. Sokaknak használt egyébként (nekem is).

Ha túltolod - túl hosszú idő, túl gyakori használat - nagyon gáz irritált bőr lehet belőle, rosszabb, mint a kiinduló állapot, szóval én tartanám magam a max ajánláshoz, nem kockáztatnék.

febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kozmetikusnál is voltál vagy csak bőrgyógyásznál? Mert megfelelő és rendszeres kezeléssel szépen kordában lehet tartani a bőrödet.
febr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!