Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan lehet csipkebogyóból...

Hogyan lehet csipkebogyóból vagy répából természetes hajszínezőt készíteni?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam a neten, hogy a hajat lehet dióval sötétíteni, a csipkebogyóval vagy répával pedig vöröses hajszínt lehet elérni. Viszont "recepteket" nem találtam... nagyon örülnék, ha nem kéne bolti hajfestéket vennem ahhoz, hogy a hajamnak más árnyalatot adjak... előre is köszi :D
2010. nov. 1. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyél natúr hennaport, olyat, amit testfestéshez használnak. 1-2 púpozott evőkanálnyit keverj össze enyhén citromos vízzel (hideggel, ne meleggel!!!!!), olyannal, mintha limonádét akarnál csinálni csak cukor nélkül. Hagyd állni egy éjszakán, vagy egy fél napon át letakarva, szobahőmérsékleten. Ahol érintkezik a levegővel, ott lehet, hogy bebarnul kicsit majd.

Utána keverd össze, ha besűrűsödött nagyon, akkor tehetsz hozzá kis plusz vizet és ezt kend a hajadra.

Teljesen természetes és jól vörösít :)


Éveken keresztül festettem így a hajam, egy indiai nő mondta el, hogy hogyan kell. Volt egy bolt a wesselényi utca körúttól duna felőli részén, ott vettem régen, de nem tudom, hogy a bolt megvan-e még, zöld textiltasakban árulják.


És ennek nincsenek káros hatásai, mint a hajfestékként árult hennének, mivel ebben nincs plusz színezék, úh akár átfestheted hajfestékkel is utána, vagy festett hajra is alkalmazhatod, nem lesz semmi baja a hajadnak, sőt, szépen ápolja.


Répából, vöröshagyma héjából meg csipkebogyóból nemigazán lehet ilyesmit csinálni, ha igen, akkor azt is savasan próbáld, mert ez a titka, de énis próbálkoztam és hát nemigazán látszott semmi a hajamon, arról nem is beszélve, hogy előtte órákig kellett főzőcskézni. Nem éri meg...

Még talán a vöröshagyma, azt pedig úgy kell elkészíteni, ahogy tojásfestéshez szokták, így már rá tudsz keresni.

2010. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rákerestem neked a hagymásra:

Az összegyűjtött száraz héjakat dobjuk bele 1 liter forró vízbe, majd fedő alatt hagyjuk kihűlni. Tegyünk bele egy teáskanálnyi ecetet.

Gondolom valamivel be is kell sűrítened, különben egy lavórban a fejeddel töltheted a délutánt ;)

2010. nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :D
2010. nov. 2. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!