Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Illóolajok a pattanások...

Illóolajok a pattanások ellen. Hogyan használjam őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A neten olvasgattam az illóolajokról. Ezen ( [link] az oldalon írták, hogy a Bergamott jó pattanások ellen. Most olvastam tovább és a Citrom-ra is ezt írják. De a kamilláról is írják, sőt a... :) na jó mindegy.

Most "csak" annyit teszek a pattanások ellen, hogy egyrészt egészségesen táplálkozom, iszom naponta legalább 3 liter ásványvizet (a többi 2l meg általában tea), sportolok. Reggel + amikor suliból hazaérek Clean&Clear arctonikkal letisztítom az arcom, este pedig ilyen kamillás arcszesszel szoktam áttörölni, hogy nyugtassa a bőröm.

Most szeretném kipróbálni ezeket az illóolajokat, csak az a gond, hogy nagyon keveset tudok róluk. Elolvastam a wikipedia-t, így már értem, hogy egyáltalán mik ezek. De a használatukról még mindig kevés a tudásom. Ha most mondjuk veszek citrom illóolaj-at, mert annál írták, hogy "különösen hatékony pattanások ellen", akkor azt tegyem bele a Clean&Clear arctonikba? Csak mert azt írja... És hol tudok venni illóolajat?


Légyszi segítsetek! KÖSZI!


17/f


2011. jan. 22. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Hülye vagy?? Bele nem tedd már a salyciles tonikba.

Nem úgy kell használni ezek. Lehet belőlük otthon krémet készíteni, azt kell felkenni.

googleban keress rá: házi levendulás krém.vagy házi krém pattanásokra.

A levendula ugyanis az egyik legjobb a pattanásos, zsíros bőrre.

2011. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pattanásos bőrre a bázisolaj a napraforgóolaj.Ebbe 10 ml-be tegyél 5 csepp kiválasztott olajat ami lehet:zsálya,citromolaj,teafaolaj.A tonik nem vivőanyag!Még valami a kész olajad ne tartalmazzon 5-nél több olajat!!!Bővebben email.
2011. jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
oh, köszi szépen!
2011. jan. 22. 15:42
 4/4 anonim válasza:
Pattanásos bőrre az (orvosi) levendula és a teafa illóolaj a legjobb. Ezekkel a pattanásokat bepöttyözve teheted közvetlenül is a bőrre. DE! csak megfelelő- terápiás- minőségű illóolajat használj, csak azzal érintekzzen a bőröd. Ilyen minőségű pl. a PanArom illóolaj. Egyébként levendulás arctonik jobb, mint az erős Clean& Clear. A citromot/bergamottot nem javasolnám pattanáskezelésre közvetlenül, inkább az említett másik kettőt.
2011. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!