Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Le szoknék a körömrágásról....

Le szoknék a körömrágásról. Van rá esély, hogy visszanő eredeti méretére?

Figyelt kérdés

Le szeretnék szokni a körömrágásról, számos internetes közleményt olvastam már róla különböző csodaszerekkel. Nem vagyok ún. hardcore körömrágó, soha nem rágtam le csontig, tövig, de azért látszik, hogy rágom. Komolyabb deformációk nincsenek, a problémám csupán az, hogy a körmöm nem éri el az ujjbegyem végét.

Olvastam, hogy a köröm a körömlemezből és a körömágyból áll, melyek egymáson fekszenek, és ameddig a körömágy ér, addig rózsaszín a színe. Ez a körömágy is képes visszanőni az ujjaim végére, vagy ez már veszett fejsze, csak a fehér része fog nőni örökké? Van-e remény arra, hogy valaha is normális méretű és kinézetű legyen a körmöm?


2011. márc. 12. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem rendesen visszanőne!

Már csak abból indulok ki, hogy amikor gimibe jártam, volt egy osztálytársnőm, aki - állítása szerint - azóta rágta a körmét, mióta az eszét tudta. 12.-re nagy nehezen leszokott róla, és neki szépen visszanőtt, és tejesen normális kinézetű lett a körme. Úgyhogy szerintem Neked is visszanőne. :)

2011. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 'hardcore körömrágó' voltam. Nem csodaszerek kellenek, hanem akaraterő és elhatározás.

Amikor eldöntöttem, h megnövesztem, akkor visszatologattam a bőrt és kifestettem pirosra. Igen, nagyon gáz volt, de az még undorítóbb, ha rágom és közbe meg le is kopik. Egy hónap után már látszott szépen az eredmény. Körömvirággal kenegettem, meg sok kalciumot (Calcium Sandoz pezsgőtabletta) ittam.

Ha a számba került az ujjam, akkor gyorsan kikaptam. Nehéz volt megállni, de már 4 éve nem rágom és tényleg nagyon szép. Semmi problémám vele és most már eszembe se jutna, h rágjam vagy tépkedjem.

Igaz, most meg körömlakk mániás lettem, van vagy 80 féle színű, minden héten más színű, de ez legyen a legkevesebb baj... :D

2011. márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor neked sikerült, szívből gratulálok! :) És rendesen visszanőtt az ujjbegyed végéig a körmöd rózsaszín része is minden továbbiak nélkül?
2011. márc. 12. 15:52
 4/4 anonim ***** válasza:

minden visszanőtt. :) persze nem másnapra.

igyál sok kálciumot, nagyon sokat segít. :)

meg ha tudsz, akkor vegyél körömerősítő lakkot, ebből is van kálciumos. :D

a kálcium tényleg csodákat tesz. :D

2011. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!