Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit rontok el a láb-borotválás...

Mit rontok el a láb-borotválásban?

Figyelt kérdés

Kb másfél éve borotválom a lábamat. Az a baj, hogy az elején csak úgy simán hideg vagy langyos vízzel megmostam a lábamat és végighúztam, de besebesedett, kipattogzott.


Azóta mindig úgy csinálom hogy mikor fürdök forró vízben, kb. 10 perc múlva megmosom érzékeny bőrre való aloe verás balzsammal, utána rakok rá borotvahabot, és úgy borotválom le olyan borotvával, amin a pengék fölött van ilyen krémes csík, a borotva másik oldalán meg gumi amivel a bőrt le lehet tisztítani. fürdés után pedig be szoktam kenni körömvirágos érzékeny bőrre való testápolóval. Mégis mindig kipattogzik és ilyen sötétrózsaszín halvány csíkok is vannak rajta, ami nagyon csúnya.


Mit csináljak? Lehet túl sok mindent rakok rá? Vagy inkább gyantázzam vagy epiláljam? :S Segítsetek! Rövidnadrágot se merek húzni mert eléggé fehér a bőröm és nagyon látszanak rajta ezek a csíkok.


2011. máj. 30. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy erősen rányomod a borotvát a bőrödre?
2011. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Darcy01 ***** válasza:
Sajnos nem tudom, hogy mitől lehetnek a csíkok a lábadon. De nagyon tudom ajánlani, hogy szokj rá a tartósabb szőrtelenítésre. Én három éve kizárólag epilátort használok a lábamra, és abszolút nem bántam meg. Lassabban nő vissza szőr és nem erősödik meg tőle.
2011. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy allergiás vagy valamire. Én 10 éve borotválom a lábam, nekem is hófehér, de nem pattogzik ki. Menj el bőrgyógyászhoz.
2011. máj. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem túl erősen nyomod rá a borotvát,vagy nem teszel rá elég borotva habot.Régebben nekem is kipattogzott,de most óvatosan,jól beszappanozva borotválom,utána pedig teszek rá aloe verás hintőport,és teljesen jól.

2011. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Túl érzékeny a bőröd. Azt javaslom, menj el bőrgyógyászhoz, mondd el a problémát, ő fog adni olyan krémet, ami eltünteti ezeket a "nyomokat". Ezekbe a balzsamokba, krémekbe, már mindent belekevernek és lehet hogy az egyik összetevőre allergiás is vagy.
2011. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jún. 2. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!