Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a napi hajmosás NEM káros?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy már volt kismillió ilyen kérdés,de nekem mindenki azt mondja,hogy káros...a szüleim,a fodrászom,az orvosom (hajgyógyász) stb...

Meg volt olyan ismerősöm,aki egy darabig minden nap mosta,és kihullott az összes haja kishíjján,csak orvos tudott vele mit kezdeni:S

Én amúgy három naponta mosok hajat,de mi erről a vélemény? Káros vagy nem?

Oké,ha zsíros,meg kell mosni,de naponta nem túlzás egy kicsit?


2011. aug. 17. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
de túlzás, nekem a fejbőröm beteg nekem kb hetente 3* kell mosni, ilyen speciális samponnal meg minden vackot rárakni, akinek egézséges fejbőre az csak akkor mossa meg a haját ha már kezd zsírosodni. Ha nem zsírosodik egyáltalán akkor pedig heti 1* a jó. Naponta én se mosom
2011. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Naponta mosom, mert zsíros, plusz ezáltal még szaga is lenne. Részemről tök mindegy, káros-e, a zsíros meg undorító, frizurát sem lehet csinálni belőle. Amúgy se volt sose dús hajam, de szerencsére már rég feltalálták a parókát! 3xN
2011. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fodrászom már jó pár éve minden nap mossa és gyönyörű, egészséges derékig érő haja van :) Nekem azt mondta, hogy nem káros, csak megfelelő termékeket kell használni.
2011. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 éve minden nap hajat mosok, tápláló samponnal/balzsam és gyönyörű a hajam, a bőrgyógyászom nem "tiltott" el tőle, annyit mondott, a napi fürdés is helytelen (2-3 naponta lenne egészséges, mert a bőrünkön lévő faggyúréteget, jó bacikat sem kellene állandóan lesikálna magunkról :))
2011. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran mossuk a hajunkat ?


Ez a kérdés örökösen előkerül, mert továbbra is vannak, akik a gyakori hajmosás pártján állnak, míg mások szilárdan állítják, hogy az árt a hajnak, elsősorban zsírosabb lesz tőle. Több fodrászt és bőrgyógyászt megkérdeztünk, többségük szerint nem ártalmas a gyakori, akár minden napos hajmosás. A zsírosodás ugyanis a fejbőrben lévő faggyúmirigyektől függ, a gyakori, de enyhe hajmosás nem serkenti ezek működését. (Az más kérdés, hogy hosszú hajúaknak ez nehezen kivitelezhető, hacsak nem időmilliomosok.) De azért arra nem árt odafigyelni, hogy ne túl erős sampon legyen – vannak kifejezetten mindennapi használatra kifejlesztett változatok – és elég, ha csak rövid ideig hagyjuk rajta.

2011. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
90%

Nem tudom, hogy miért kérdőjelezik meg egyesek (most nem rád gondolok) az orvos(ok), a fodrászok SZAKtudását és SZAKÉRTELMÉT e téren... kiábrándító az emberi hülyeség...

Káros, mert folyamatosan meglazulnak a hajhagymák pórusai, meg a hideg-meleg (időjárás, szél, stb) hatások sem tesznek jót neki....

2011. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!