Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy kell hónaljat epilálni?

Hogy kell hónaljat epilálni?

Figyelt kérdés

egy sima philips epilátorom van ,2 fokozatos.

lábamra nem vált be ..szeretném a hónaljamon újra kipróbálni,régebben mikor leepiláltam piros volt és nagyon fájt utánna nem kentem be semmivel

előtte szoktatok fürödni ? mielyik napszakban kell epilálni?utánna mit kentek rá ? melyik fokoztaon kell?


2009. ápr. 16. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt mondják, jó, ha előtte lefürdesz, mert akkor kicsit kiáznak a szőrszálak és puhábbak is lesznek - vagy valami ilyesmi...

Mondjuk én a hónaljam nem epilálnám, még akkor sem, ha nagyon kevés van, alig pár szőr (pedig nagyon kevés van :P). Biztos nem bírnám ki azt a fájdalmat. Mondjuk nekem a lábamon megy az epilálás, semmi gondom vele. Szerintem inkább próbáld ki a gyantát!

2009. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy a lábadon nem vált be?


Én epilálom a hónaljam már vagy egy éve. Először mikor leszedtem nagyon kipirosodott és szörnyen fájt utána napokig, de nem adtam fel, mára nagyon megritkult, nagyon ritkán szedem és már egyáltalán nem fáj, be se gyullad.


Én úgy tudom epilálás előtt nem jó fürdeni, pont mert a szálak könnyebben elszakadnak, s nem húzza ki teljesen. (Borotváláshoz szokták ajánlani, meg hogy zuhany alatt borotválkozz, az tényleg hasznos)

2009. ápr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

sokszor benőtt a szőr a lábamon ,nem racsiztam ,én hülye kimentem a napra szereztem sok barna foltot,meg ott nagyon érzékeny alábam mert van rajta egy kettő seb(ekcéma)sajnos,amiből már szerencsére kezdek kinőni na mindegy ,,én a fájdalomtól nem tartok.

most akkor kell fürödni vagy sem? este kell epilálni? utánna mivel kenjem be? gyanta nem kell ,szerintem macerásabb ,már gyantáztam a hónaljamat de nem ovlt jó mert szitne ki se téppte meg hosszú sem volt ::PPPPP abból nem kérek ,,szóval irjáűtok le elejétől a végéig hogy hogy csináljátok.melyik fokozaton kell a gyengébben vagy az erősebben?segitsetek!

2009. ápr. 16. 08:44
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Hónaljat úgy epilálj, hogy (előtte ugye le kell szedni borotvával), 1-2 mm-es legyen a szőr, a bőr ne legyen nedves (kamillás hintőpor jó rá), 1-es fokozattal először menj át rajta a szőr növekedésével megegyező irányba, majd ha a nagyját leszedte, utána ellenkező irányba is. Mivel begyulladhat, ne kenj rá semmit, (főleg ha érzékeny a bőröd) mert az csak fokozza az irritációt. Esetleg mosd le hideg vízzel. Akkor ajánlatos csinálni, mikor meg tudod oldani, hogy 1-2 napig (míg piros) ne használj dezodort.
2009. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

növekedéssel megyegyző irányba? úgy nem csak letépi? tehát fentről lefelé,majd utánna alulról felfelé haladva

köszönöm majd kipróbálom:)

2009. ápr. 16. 09:13
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

én mostanában úgy szoktam, h reggel mgecsinálom aztán már be is tudom dezodorozni (büszkénnézbüszkén) bár múltkor muszáj voltam olyannal amiben volt alkohol, mármint amiben nagyon, ilyen fújos, hát az csípett picit...de alig. igazából a golyósban nemistom van-e. de az nem szokott csípni. na mindegy.

mondjuk jól megszenvedtem vele eleinte:D


legelőször mikor csináltam nekem vérzett is meg minden..de elég jól tartotta magát, stem mindenképp megéri.


énszerintem mindenképp jó előtte a zuhany, nekem a lábam akkor sokkal kevésbé fáj, de vizes semmiképp ne legyen, viszont ugyebár dezodoros se.


én mindenképp fentről kezdeném, meg feszítsd ki a bőrt.

2009. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint a legcélszerűbb, ha epilálás előtt 2-3 nappal leborotválod a hónod alját, epilálás előtt lefürdesz (nálam nem nehezíti meg a bőr felpuhulása a szőr kitépését, sőt), majd törölközés után nagyon vékony rétegben behintőporozod a testfelületet. Utána 1-es fokozattal végigmész a szőr növekedésével megegyező irányban. Ha kész, lemosod, és bőrnyugtató dezodorral kened be (pl. Dove, fontos, hogy színező- és illatanyag mentes legyen!).
2009. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
most epiláltam le...nem is fájt...annyira.
2011. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
80%
Kb. 1 eve megprobaltam, hat borzalmas volt, abba is hagytam. (A labamat mar akkor kb. 4 eve epillaltam, azota is.) Most megint utana olvastam, mondom proba-szerencse, megprobalom ujra. Es most bejott! Az elso pillanat nagyon rossz volt, utana "gyerekjatek". 2 napja csinaltam, de csak kb nehany mozdulatot... Ma fejeztem be, 3 perc alatt meglett, kicsit piros lett, de nehany ora mulva el is mult. (Majd meglatjuk, milyen surun kell csinalni.) Biztatni szeretnek mindenkit, csak azert irtam le en is a velemenyemet.
2013. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel egy jo forro furdot,es utana allj neki,amelyik kezednel epilalod a honaljad,azzal a kezeddel feszitsd meg a bor,igy kevesbe faj,es a masik kezeddel meg lassan epilald,ha faj nyugodtan allj meg..Epilalas utan hideg vizzel kicsit borogasd a hobaljad,vagy kenj ra jegzselet.:)
2016. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!