Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A gyantázás utáni simaság...

A gyantázás utáni simaság meddig tart és hatékonyabb - e, mint a borotválás?

Figyelt kérdés

Soha nem gyantáztattam még, de azt mondják, a borotvától csak erősödnek a szőrszálak... ebben lehet is valami, de még soha nem gyantáztattam.


Hölgyek, egy 10 es skálán mennyire fáj a gyantázás? ( 0 - a abszolút nem fáj, 10 - besírtam a fájdalomtól ).


Szeretnék bikinivonalban is gyantáztatni, viszont... ott egyszer epilálni próbáltam és könnyeztem a fájdalomtól, kezemet is szeretném legyantáztatni, természetes szőke a hajszínem, most lebarnultam eléggé és a szőrszálak a kezemen fehérek és nem tetszenek.


Szóval, a kérdés, mennyire fáj bikinibe, lábon és kézen/hónaljban?


Köszönöm a válaszokat előre is


23/L


2011. aug. 25. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a fájdalom 10-es :D de megszokható, én itthon gyantázok.


egyébként persze, több ideig tart a simaság, hiszem kitépi a szőrt,nem csak levágod, mint a borotvával.

tényleg elég fájdalmas, dehát a szépségért meg kell szenvedni.

bikinivonal kicsit fájdalmasabb, hónaljt nem próbáltam még sose, most akarom majd,csak még nem mertem elmenni.

epilálni csak a lábamat szoktam, bikinit és hónaljt nem, mert azt hiszem akkor én is sírnék a fájdalomtól.

kezemen nem vészes, ott is simán gyantázok, és epilálok is.

2011. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hogy MI nők, mit meg nem teszünk a párunk kedvéért :D :D :D

Házilag gyantázol? mennyiért lehet venni gyantát, amit otthon megcsinálsz magadnak? gondolom, először mindenképp érdemes elmenni kozmetikushoz :/

2011. aug. 25. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:

először persze,menj el,nézd meg hogy csinálja.

gépet lehet venni 5ezer körül (gyantamelegítő)

patront 100 félét lehet kapni, 2-400 ft körül, lehúzócsík is 3-400ft körül van, ilyen illatszerekben nézd meg, vagy van DMben, rossmannban is,csak ott kicsit drágább a patron, meg a lehúzó.

azt kell nézni,hogy olyan gépet vegyél,amibe passzol a patron.

ha gépet nem tudsz most venni, nyugodtan melegítheted a gyantát forróvízben is, csak az egy kicsit macerásabb.

2011. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hát... sokba fog kerülni :/ lehet, hogy jobban megéri akkor elmenni kozmetikushoz?
2011. aug. 25. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:
A fájdalom lábszáron, karon olyan 10/6, 10/5 de bikini vonalon nem próbáltam... Az epilálásnál(10/10) szerintem mérföldekkel jobb, attól szó szerint kivert a víz, a gyanta gyors fájdalom, utána égető érzés azt csókolom. Lehet csak én vagyok így, az első csíknál még hezitálok, utána egyre rutinosabban megy, mert tudom, hogy nem annyira rossz.
2011. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Drogériákban kapni görgőfejes márka nélküli gyantát, amit otthon melegíthetsz forró vízben, csak mindig figyelni kell, hogy ne legyen túl meleg. Azok párszáz forintba kerülnek, plusz hozzá a gyantacsík sem olyan drága. Olcsóbb, mint a hideg csíkok, csak kicsit macerásabb, te döntöd el, hogy megéri-e neked.
2011. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyanta : 8.

2mp-ig fáj,de akkor nagyon,de sokkal jobb mint az epillátor.Én epilátorral mentem végig a lábamon,hát hagy ne mondjam.... Nekem az nem jött be, Philipsel csináltam.


Aztán tértem át a Gyantára. vettem euro boltban gyantagörgőfejet és azt mondták felmelegíthetem mikróba is....Hát az sem tetszett.Össze vissza ragadtam,pacsmag volt az egész, kihült 1perc után,nem jött ki belőle a gyanta,tehát ahhoz tényleg kell egy gyantamelegítő,de azért nem olcsó mulatság.Úgyhogy én rátértem a hideggyantára,Veet-et veszek 700Ft 12db van benne + mellé adnak olajas nyugtató kendőt is. Azt cska szétkell húzni,ráteszem a lábamra,vagy karomra lehúzom gyors mozdulttal és tádám.Ennyi.Hallotam valami cukorpasztás gyantáról is,otthon elkészíthető és olcsó. Nézz utána.

2011. aug. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a gépbe csak 1x kell befektetni,én kb 6-7 éve vettem, azóta sincs baja, csak a patront veszem, meg a lehúzót, 400 ft-ért már 100db-osat kapsz, 1 gyantázásnál elhasználsz max4-5db-ot...

szerintem jobban megéri házilag, azért számítsd ki,mennyit fizetnél összesen a kozminál teljes lábra, kézre, bajuszra, stb...

(első voltam)

2011. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat ( neked is legelső válaszoló ), azt hiszem, legelőször mindenképp elmegyek kozmetikushoz, meglesem hogy csinálja és utána áttérek valami gyantára ( hideg, meleg vagy gépes, még nem tudom, előbb utána nézek ), és olcsóbban megúszom.


Köszönöm mindenkinek :)

2011. aug. 25. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!