Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindennapi hajmosás miatt...

Mindennapi hajmosás miatt korpásodik a hajam. Hogy tudnám mindennap megmosni úgy hogy ne korpásodjon?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

kiszáritja a fejbőröd és jön rá a gomba.

Egy pár napig kenegesd s fejbőrödet Canestennel,a korpa el fog múlni,De hamar vissza fog jönni.

2011. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Ne mosd minden nap, mert nem csak korpás, hanem zsíros is lesz!

Viszont akkor tegyél rá kevesebb sampont, és jól öblítsd le! Vagy vegyél olyan sampont ami nem olyan tömény... ha tömény higítsd fel kis vízzel.. de amugy lehet venni kifejezetten korpáshajra való samponokat is..

2011. szept. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vegyél korpás hajra való sampont, és nagyon figyelj arra, hogy mindig rendesen szárítsd meg a hajad. Lehet, hogy megfázott a fejbőröd, és ez okozza a korpát. Mosásnál pedig ha mindig jó erősen dörzsöld a fejbőrödet 1-2 percig (tényleg erősen), akkor eltávolítod az elhalt hámsejteket, így nem leszel annyira korpás. Amúgy 2-3 naponta elég hajat mosni. Naponta felesleges és nem jó a hajadnak sem.
2011. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nos, olvastam itt pár "eszementséget".

Én fodrász vagyok, és azt ajánlom neked, mint az előttem levő is írta, vannak korpásodás elleni samponok!

Nos én még fodrászként is nagyon nehezen tudom megkülönböztetni a korpát és A FEJBŐR SZÁRAZSÁGÁT ez a kettő nem egy s nem ugyan az!

Első lépés, fodrász/bőrgyógyász! Majd ő el fogja dönteni ezt a kérdést:)

De, a minden napi hajmosás nem kimondottan jó! Ettől is száradhat ki fejbőr!

Minél előbb menjél szakemberhez!:)

2011. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát

a eset: kiszárad a folytonos mosástól-szárítástól, viszket, te vakarod, ettől korpás lesz és moshatod megint.

b eset: kensz rá lakkot/habot/zselét amire allergiás vagy és attól korpásodik

c eset: valami bőrgyógyászati bajod van, szóval a bőrgyógyász nem ártana, az tuti.

De ha tippelhetek, gomba lesz, használj rá nisoralt, ne piszkáld a hajad, ne kenj rá minden vackot, és ne mosd minden nap.

2011. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a komenteket !!!


de muszály minden nap hajat mosnom mert zsírosodik de viszont korpásodás elleni samponnal mosom attól szerintem nagyon kiszáradt és azért korpásodott, utána még raktam rá hajbalzsamot(lehet az is rossz volt?!) és ha nem szárítanám meg a hajam akkor lehet nem szárítaná ki annyira a fejbőrömet. (lehet vizesen kéne hagynom?!!!??)

De most más fajta sampont használok. Régen 'had and shoulders'-t használtam utána elkeztem 'garnier fructist mentolos (korpásodás elleni)' 'johnsons baby sampon'-t használom és attól nem annyira korpás. az lehet jobb?!!?

2011. okt. 1. 10:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért zsírosodik, mert mindennap mosod! Próbáld meg hetente 2x mosni, hidd el, gyorsan hozzászokik a hajad, hogy nincs minden nap "gyötörve", és szép lesz. A balzsamot ugye nem a fejedre tetted, hanem a hajvégekre?
2011. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ugy csináltam hogy az egész fejemre rá tettem a balzsamot
2011. okt. 2. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Balzsam szigorúan csak a hajvégekre kell! Azért (is) zsírosodik a hajad, mert rajt van a balzsam. Én így csinálom: 3-4 naponta mosok hajat kétszer (tehát először megmosom, leöblítem, majd mégegyszer megmosom és öblítés), majd balzsam a HAJVÉGEKRE. Alkalmanként teszek pakolást is, szintén csak a végére. Nekem így nem korpásodik egyáltalán, és nem is zsírosodik gyorsan.
2011. okt. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja értem mostmár

De ha.pl. minden nap mosnék hajat natural(TERMÉSZETES és nem kémiai szereket tartalmazo ) sampont használnék akkor továbbra is korpásodna a hajam?

Úgy csinálnám hogy : - megmosom

- rá rakom a sampont (szerintem [link] Ez jó lenne de nem tudom Véleményeket )

-aztán leöblítem ( azt mondják 2x kell le öblíteni)

- és végül meg szárítanám (de lehet nem kéne mert az kiszáritja a fejbőröm és attol is korpásodhat.nem?! )

Véleményeket köszönöm:)

2011. okt. 2. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!