Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 10 éve vannak pattanásaim,...

10 éve vannak pattanásaim, sok túl sok. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Már 12 éves korom óta előjönnek, idegesítenek, rendkívüli mértékben aláássák az önbizalmam. Már mindent kipróbáltam, arcszauna, krémek, bőrradírok. Mit tehetnék még? Mikor fog elmúlni?

Köszönöm a segítséget.


2008. márc. 19. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is a krémek és radírok nem nagyon használnak, ha belső problémáid vannak. Pl. a táplálkozásodban. Lehet sok fűszereset eszel, vagy nem iszol elég vizet! Szigorúan vizet! Mert ez az egyetlen folyadék, ami kimossa a szervezetből a méreganyagokat, amik a bőrön pattanásként akarnak távozni. Hasznos lehet, ha az olajosmagvakat ill. a belőlük készült ételeket is elhagyod. Ha végképp ez sem segít, akkor menj el bőrgyógyászhoz! Lehet, hogy szervi gond áll a háttérben, pl. emésztési. Amit ők tesztekkel, vizsgálatokkal kimutatnak és egyszerűen gyógyszerrel orvosolják! Remélem tudtam kicsit segíteni! Csilla:)

2008. márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2008. márc. 19. 12:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a felnötkori pattanásoknak 3 oka van.

hormonalis probléma, emésztési probléma, idegeség.

ha sok a pattanás ezekböl legalább egy a felelös érte. persze mondhatod hogy mert napon voltam és kipattogtam, de a nap vagy füszeres, zsíros kaja azért hozza ki mert az alap 3 problémából legalább egy meg van.

a bördoki azt fogja kérdezni hogy ideges e vagy sokszor hogy milyen életet élsz. ha azt mondod hogy kiegyensúlyozottnak érzed magad akkor ad egy béltisztító gyógyszert ami azt hiszem inkßabb antibiotikum, ha emésztési probléma akkor ez segít, meg krémeket. ha hormonális mert a gyógyszer nem segít akkor hormonális kezelés kell.

a nöknél fogamzágátló abbahagyása elkezdés, szülés, terheség az ok sokszor, a hormonok.

2008. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint a gyógyszer, amit bőrgyógyász írhat fel, mindenkinek segített. Szinte csodát művel. Csak fényérzékenységet okozhat, ezért a téli hónapokban szedhető. Ez a gyógyszer a Roaccutan.
2008. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki pattanásos soha nem fog eltűnni. Én is szenvedek vele már pár éve. Sőt egyik rokonom már 50 éves tiin kóra óta pattanásos igaz már nem olyan feltűnően (alapozó alatt), de tele van miteszerrel. Nem igaz szerintem, hogy az étel miatt mert én soha nem fogyasztok magvakat, "rossz" üdítőket stb.. Bár aki nem pattanásos azt mondják az hamarabb ráncosodik.
2008. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor is azt mondom, hogy a Roaccutan csodát művelt a lányommal is, akinek szinte egybefűggően gyulladt pattanások borították az arcát és már a hátára is kezdett terjedni. Most 3 hónapja szedi a gyógyszert és csak 1-1 patt. jön csak elő, amit ha nem nyomkodna össze-vissza - mert ezt képtelen megállni, azt is hogy ne piszkálja folyton az arcát - nem lenne a bőrével semmi baj, csak eléggé kiszárad a bőre. Egyébként még a hegek is szinte mind eltűntek. És ugyanilyen jó hatással volt az ismerősöm fiának a bőrére is.
2008. márc. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is pattanásos voltam és akármit kentem rá csak egyre rosszabb lett. Még attól is amit a bőrgyógyász írt fel, csak krémet, a gyógyszert nem szedtem. Viszont az személyes tapasztalat és rendkívül olcsó, hogy naponta többször csak hideg tiszta vízzel megmostam az arcom és ettől rengeteget javult a bőröm. A meleg víz ugyanis először kiszárítja majd pedig zsírosítja a bőrt. Próbáld ki ez semmibe nem kerül.
2008. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!