Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam töve nagyon hamar...

A hajam töve nagyon hamar zsírosodik, de viszont a vége száraz de 2 naponta muszáj mosnom, mert a teteje nagyon csúnya, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
nincs olyan hogy de viszont
2011. nov. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Púderezd be kamillás babahintőporral este, lefekvés előtt, tegyél belőle mindenhova de nem túl sokat(ez + 1 nap).Ha másnap is kell akkor akkor is, nekem így állt vissza rendesre. Ha kell még egy napot kihúzhatsz így..

Esetleg használj száraz hajra való sampont, ez ugyanis kiüti a zsírosodást, és a hajhagymák visszább fogják a zsírtermelést.

Hajvégekre hajvégápoló szérum, esetleg hajmosás előtt egy kis meleg olívaolajjal bedörzsölöd, úgy fél órára rajta hagyod. Hajmosás után is dörzsölhetsz a hajvégekbe egy ici-pici olívát... :)

2011. nov. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Az enyém is ilyen.A töve már full zsíros(ha hagyom mondjuk 3 napig,mert nem megyek sehova),a vége meg mint a szalma!

A Garnier Fructis-nak van direkt erre való samponja.Az van ráírva hogy "zsíros tövű száraz végű hajra".Nekem nem segített,de azért érdemes kipróbálnod,hátha!

2011. nov. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Javaslom mosd kétnaponta, és ápold mellette a hajad. Közben próbáld megkeresni a probléma okát, ha szerencséd van, még kamaszkor miatt van, azt pedig kinőheted. :D

Nekem is ilyen a hajam. A hintőpor, púder, szárazsampon nem az igazi, sprőd, egészségtelen kinézete lesz a hajnak, és szárítja a bőrt is, ami még korpásodást is okozhat - az meg kinek kell. :D Persze végső esetben jó megoldás.

Én inkább megmosom a hajam. A végekre bevált a kallos lattés pakolás, nem csodaszer, de olcsó és sok, lehet tenni belőle rendesen a hajra, anélkül, hogy pazarlásnak éreznéd. :D És hatásra van legalább olyan jó, mint a drogériás vackok. Persze a professzionális szereket nem veri kenterbe, tehát ha megteheted, akkor olyat vegyél, de azok 5ezernél kezdődnek kb. :S

Ha nagyon száraz és összevissza a haj, két mosás között tegyél rá valami fújős balzsamot, Gliss Kurom volt, az jó, de most ilyen célra a baleás hővédőt használom - annak nem tudom jó-e, mert nem vasalom gyakran a hajam. :D De puha és könnyen fésülhető lesz tőle a hajam.

Fontos, hogy a hajtőre sose rakj semmilyen formázó vagy ápolószert, mert zsírosít. Kerüld a hőt, ha szárítod, akkor hűvősebb fokozaton, hajvasalót meg ne használj, mert bizony sokaknak zsírosítja a haját, a végeket viszont szárítja a hő.

Meg persze kéthavonta egy egészségügyi vágás kell a hajnak.

2011. nov. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szamóca.. ***** válasza:
82%

zsíros tövű száraz végű hajra való sampon mint olyan nem létezik. az van ráírva, de akkor már inkább mosószerrel mosd:D


egyébként néhány trükk:

-szárazsampon / hintőpor

-csak a tövét samponozd, a végét csak balzsamozd

-"átlátszó" sampon, nem krémes állagú

-a sampont hígíthatod vízzel

-tehetsz olajos pakolást a fejbőrödre (ettől kevésbé zsírosodik a késpbbiekben)

-mellőzd a vasalást, sütést, szárítást, és a vegyszereket (hajlakk/hab)

-hajmosást kézlangyos vízben intézd, ne melegben

-ne piszkáld, turkáld a hajad

2011. nov. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Hintőporozni azért este kell, hogy másnapra ne látszódjon.

Nekem személy szerint se sprőd, se korpás, se semmilyen másmilyen nem lett a hajam tőle, csak visszaállt a 4-5 napos gyakoriságú mosásra. A hajba és nem a hajtövekbe, a fejbőrhöz kell töménytelen mennyiséggel szórni, direkt úgy írtam, hogy nehogy túl sokat rakjon.

Ja, és nekem kb 2-3 hónap alatt visszaállt teljesen.

2011. nov. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Hajvasalót nem használok csak használtam és azóta azért próbálom rendbe hozni , hajvégtáplót használom rendesen de attól is csak akkor látom szépnek amikor megmostam másnap már ugyan olyan csúnyának látom a végét !

Neki is állok szép sorjában kipróbálni a tanácsokat!

még 1x köszi :)

2011. nov. 16. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!