Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arcbőr és haj probléma!...

Arcbőr és haj probléma! Milyen házi pakolásokat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Már rengeteg helyen jártam: bőrgyógyász, nőgyógyász, étkezési tanácsadó, de egyik sem vált be. Meguntam, hogy nem tudom mit kenek az arcomra, csak kenjem, mert az orvos szerint jó. Utánaolvastam a házilag elkészíthető pakolásoknak ZSÍROS hajra, és FAGGYÚS, AKNÉS bőrre.


Amiket találtam hajra: tojás+méz; avokádó+banán; méz, uborkalé, olívaolaj, tojássárgájával.


Arcra: tojásfehérje+víz+pirospaprika; élesztős maszk.


A hajam száraz, szálló, hullámos, az arcbőröm pedig zsíros, aknés, faggyús. Szerintetek ezeket a pakolásokat érdemes kipróbálni? Tapasztaltok?


Köszi, hogy végigolvastad! 19L


2011. nov. 27. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Hajra ajánlom:

Csalános hajöblítés: megfőzöd a csalánteát és nem ízesíted, amikor kihűl akkor hajmosás után azzal öblíted. Használj hajbalzsamot is :)

Arc: Akinek zsíros az arcbőre az később fog ráncosodni. Én azt szoktam hogy rendes szappannal(nem folyékony) bekenem az arcom, hagyom hogy rászáradjon, majd meleg vízzel leöblítem. Érdemes egy héten egyszer leradírozni az arcbőröd :))

2011. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem azóta matt a bőröm, mióta elhagytam az alapozót, s ha nagyon durva, akkor maximum púdert teszek fel rá. Semmilyen extra arctisztítót sem használok, ha smink volt fent rajtam, akkor viszont szappant. Radírozni meg cukorral és mézzel szoktam :D Ezzel meg úgy vagyok, minek vegyek 500-1000 ft-ért radírt, ha itthon is megtudom csinálni?


Hajadat meg ápold, jó sampon és balzsam, hetente 1x pakolás. Ehhez viszont keresgélned kell, hogy a te hajadra melyik a jó. Meg ha lehet, hagyd magától megszáradni vagy ilyenkor télen kell hajszárító. Most már vannak ilyen ionos hajszárítók, amik jobban kímélik a hajat, és nem is szállnak a szálak.

2011. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

lehet a hormonjaiddal van baj, ha még esetleg 1 orvoshoz mennél, menj endokrinológushoz.

arcradírnak én az arclemosómba szoktam sót tenni és azzal.

2011. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. nov. 28. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!