Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pirulós vagyok, mit lehet...

Pirulós vagyok, mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy nagyon sokszor elpirulok, hogy ha mondjuk a figyelem középpontjába kerülök. Emiatt egy csomószor kerülök kellemetlen helyzetbe. (pl egyszer mondták h üljek az egyik fiú ölébe és mindenki rám nézett én meg elpirultam és akkor elkezdtek vele cukkolni)

De ha pl a magyar tanár megkéri h olvassam fel a fogalmazásomat akkor is miközben olvasom már érzem h vörösödök el, mert mindenki engem hallgat.

A másik az az h akkor is kipirosodik az arcom, ha sokat kicsit sokat iszok(alkoholt). Mondjuk ez még nem gond, 14 vagyok nem egy bulizós fajta, de azért később ezekkel is gondjaim lehetnek.

Mit ajánlanátok?

Gondoltam az alapozóra, de hát akkor mostantól egy kiló vakolattal járjak minden nap suliba?

Segítsetek kérlek, mert nagyon zavar!

14/l


2012. jan. 2. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj laza lenni. Ne érdekeljen hogy hányan néznek téged ne foglalkozz vele.
2012. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül ezzel a jelenséggel. Meglehetősen hamar jelentkezett nálad, inkább felnőtteknél jellemző.


Ez valójában egy pszichológiai betegség, a neve: SZOCIÁLIS FÓBIA. Ha az általad leírt szituba kerülsz, a szervezetedben lévő béta receptorok működésbe lépnek és ettől egy nagyon kellemetlen, felfokozott izgalmi állapotba kerülsz. A szíved a vért a fejedbe pumpálja, és el kezdesz vörösödni.


A szociális fóbiának különböző fokozatai vannak, ezért időben kell segítséget kapnod, nehogy magasabb szintet érjen el.

Most a kezdetben csak az zavar, ha rád irányul a figyelem.

Később már az is probléma lehet, ha egyszerűen emberek között vagy. Például egy társaságban, ahol bár nem foglalkozik veled senki, de te már vörösödsz. A végén eljuthat odáig az ember, hogy a családtagjai előtt sem mer enni, vagy beszélni.


Pszichológus orvoshoz kérj beutalót a háziorvosodtól. Segíteni tud, hidd el. Márcsak azért is lenne fontos, mert az iskolai évek alatt elkerülhetetlenek az olyan szituk, ahol szerepelni kell. Például kiselőadást tartani valamilyen témából, miközben téged figyel mindenki.


Gyógyszerek is segíthetnek.Írok néhány példát.


1. Valeriana drazsé (enyhe nyugtató). Recept nélkül kapható. Beveszel naponta 2 szemet, mielőtt a suliba mész.


2. Frontin tabletta (Béta-receptor blokkoló). Erős gyógyszer, és csak orvosi receptre kapható. Ha ezt szeded, az se fog zavarni, ha 1000 ember előtt kell beszédet mondanod. Viszont ne szedj többet a kelleténél, mert akkor rendesen fejbecsap.


3. Aurorix. Ez is bétablokkóló és csak receptre adják. Drága gyógyszer. Szintén jó, bár nem minden orvos ismeri.

Szociális fóbiában szenvedőknek készítették.


Ha többet akarsz megtudni a betegségedről, akkor írd be a keresőbe, hogy "szociális fóbia" vagy "béta-blokkoló"

2012. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok vele. Pedig én nem jövök zavarba, élvezem ha középpontban vagyok, mégis elpirulok, bár jól érzem magam. A barátaim már tudják úgyhogy nem cukkolnak ezzel, a fiúk szerint meg cuki ha elpirulok :D


Ha ismeretlen helyen vagyok, pár ismeretlennel és elpirulok és beszólnak hogy "nézd elpirult" akkor megkérdem: "inkább kéküljek?!" aztán jót nevetünk rajta és feszkó sincs :))


19/L

2012. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ú hát most eléggé megijedtem...:/

igazából én is úgy vagyok mint az utolsó válaszoló. én se szoktam zavarba jönni, csak miután érzem h elpirulok már attól jövök zavarba...

köszönöm a válaszodat, ettől kicsit megnyugodtam.

viszont az előző válaszólójétól nagyon nem. bár nem hiszem h nekem ilyen pszichés lenne, mert alapjába elég nyitott vagyok.

na mostantól majd odafigyelek azért rá.

az első választ is köszönöm!:)

2012. jan. 2. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!