Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS! Meddig fog ez még tartani?

SOS! Meddig fog ez még tartani?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok és most kezdem ízlelgetni a pubertást.Már megjött a menzeszem, nő a mellem , kezdenek sorra nőni a pattanásaim és a hajam is egyre zsírosabb lesz.Már sajnos olyannyira kezd zsírosodni a hajam hogy lassacskán minden nap meg kell mosnom.Baj ez? (azt olvastam hogy így hozzászokhat a fejbőr) Egyáltalán meddig szenvedek még zsíros fürtjeimtől?

Kérlek segítsetek:egy ,,szenvedő,, lány


2012. jan. 9. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
én is minden nap megmosom, de hétvégén, vagy amikor nem megyek sehova akkor nem. hogy mikor múlik el nem tudom. használj olyan sampont, ami minden napos használatra lett kifejlesztve, de jó sampon még a fructis is.
2012. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a magasságod és a súlyod nem nő/gyarapodik? Amúgy nyugi, nekem apum azt mondja mindig, hogy : úgy váljak felnőtte, hogy ne vegye észre.:D vagy valami ilyesmit. ezzel am azt akarja mondani, hogy ne legyek hisztis, lázadó tini. Amúgy azt én sem értem, hogy régen, hogy volt elég a heti 1x hajmosás, most meg minden másnap.:S Amúgy általában 16-17 éves korig tart.:s Kitartás.
2012. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha teheted ne moss sűrűn hajat (pl ha nem mész el otthonrol ilyenek) mert a mindennapi hajmosás növeli a hajzsirosodását. a végén hidegvizzel öblitsd a hajad (ne tuld hideggel de ne meleggel) ez csökkenti a faggyú termelődést. hogy meddig tart az mindenkinél változó, 18-22 éves korig is lehet akár
2012. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hajmosás után öblítsd úgy a hajad hogy 1 liter vízhez 1 evőkanál almaecetet vagy citromlevet teszel. Ez valamennyire gátolja a zsírosodást.
2012. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 19 vagyok, de a mai napig nagyon zsíros a hajam (azelőtt az enyém sem volt az). Hogy mit lehet tenni? Jó formán semmit. Nem használok olyan sampont, amitől még zsírosabb lesz, pl 2 in 1 típusúak, meg az ilyen erős hidratáló samponok sem jók. Plusz csak akkor mosom meg, ha megyek is vhová. Pl nálunk hétfőn nincs suli, úgyhogy hétvégén nem is mosom meg 3 napig. Hétköznap is igyekszem úgy, hogy csak 2 max 3 alkalommal kelljen. Régen egyébként azt csináltam, hogy a 2. napon reggel megmostam a frufrumat, mivel azon látszik leginkább, hogy zsíros.

Egyébként tényleg nem tesz neki jót, ha túl gyakran mosod, egyrészt van annak egy természetes faggyúrétege ami kell neki és védi is (a sok hajmosás, meg nyilván leszedi azt), másrészt csak még jobban fog zsírosodni, ha gyakrabban mosod. Annyiszor próbáld, ahányszor muszáj.

2012. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én 20 vagyok.És nekem is nagyon zsíros a hajam.Én általában vasárnap meg szerdán mosom ki a hajam.volt idő mikor egy héten szinte minden nap mostam.Amúgy azon a napon amikor már esedékes a hajmosás nagyon zsíros a hajam ilyenkor a jó öreg tupírhoz fordulok vagy ha már nagyon gáz a hajzatom hajráf hajgumi.Vizsgaidőszakban 5 napig nem mostam hajat és a párom kitalálta az 5. napon hogy menjünk vásárolni...mondanom se kell hogy örültem neki de mivel tél volt nem mostam ki hanem sapkát húztam és még a bevásárló központban sem vettem le.Gáz volt...de ha teheted keveset mosod.pl nyári szünetben ha nem mész semerre húzd el amedig csak leheta kövi hajmosást
2012. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!