Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a különbség a hajfesték és...

Mi a különbség a hajfesték és a melír között?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Festett haj: [link]

Melírozott haj: [link]

2012. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A melírt is hajfestékkel csinálják, tehát nem az anyaga a különbség.

Ha azt mondod, hogy "festem a hajam", mindenki arra gondol, hogy az egészet befested más színűre.

A melírnél csak pár csíkot fest be az ember.

2012. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
adom:)
2012. jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem egészen erre voltam kíváncsi, hanem hogy látok sok kèrdést, hogy fekete/ barna hajból akarnak szőkét...szóval a festék olyan, hogy rámegy egy szőke réteg a hajra...ami esetleg egy idő után lekopik,a melírnél pedig a haj színe van kiszívva, ami nem jön le...???
2012. jan. 18. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivan??? Nem. Ugyanolyan festék az is, csak nem az egész haj van befestve, hanem csak pár tincs. Vágom?
2012. jan. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te szerintem teljesen másra gondolsz.

Amikor sötét hajat kell világosítani, akkor a festék nem fogná meg, ilyenkor szokták - köznyelvi kifejezéssel - "leszívni" a haj színét először, aztán rákenni a festéket.


Ezt nem melírnak hívják, a melír a csíkokat jelenti, tehát ha - teljesen ugyanolyan festékkel, mint a másik esetben is - nem az egész hajat festik be, csak csíkokat tesznek bele.


Hogy kell-e előtte így leszívni, az nem attól függ, hogy mennyi haj lesz befestve, hanem, hogy eredetileg milyen színű, és milyenre szeretné az ember.

Ha valaki csak melírt kér, értelemszerűen leszívni is csak annyit fognak, amennyit utána be is festenek.

2012. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!