Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet dúsabb hajam anélkül,...

Lehet dúsabb hajam anélkül, hogy póthajat tetetnék be?

Figyelt kérdés

Nagyon kevés hajam van, ráadásul hullik is (hiába próbáltam ki ezeregymillió terméket). Természetesen hullámos, így többnek tűnik, mint amennyi valójában, de ha kiegyenesíteném (amit sosem tennék meg), akkor szerintem nem lenne semmi a fejemen, és ezt vehetitek szó szerint.

Utánanéztem hajdúsításnak, hajegyenesítésnek, de nincs pénzem ekkora kaliberű dologra, ráadásul ezt folyamatosan kell majd csinálni, ami folyamatos kiadást jelent.

Ezért, ha tudtok olyan szerről, tablettáról, módszerről, ami segíti a haj újranövekedését, dúsabbá tételét úgyhogy több hajat növeszt, vagy ha nem is növeszt új tincseket, akkor a meglévőket vastagabbá teszi akkor légyszi írjátok le. Tudom, hogy ez hosszú folyamat, de nem érdekel...


2012. jan. 20. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gondolom nem ezt akarod hallani, de sajnos nincs rá más módszer.:( A hajszálak mennyisége és minősége genetikailag kódolt, azt semmilyen módszerrel nem tudod megváltoztatni. Szedhetsz hajvitaminokat, ettől egészségesebb lesz a hajad és csökkenni fog a hajhullás és kívülről is javasolt rendesen ápolni, ezzel el lehet kerülni a hajszálak töredezését.

Neked jó hogy természetesen hullámos, ne egyenesítsd ki és így nem lesz szembetűnő hogy kevés, nem lapul le.

2012. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vigyázz a hajadra...mindig alaposan szárítsd meg,egyél sok gyümölcsöt,zöldséget és hordj sapkát az utcán,amíg hideg van...


Hajhullás elleni sampont használj,mégha nem is tűnik hatásosnak.Alapból napi 100hajszállnak ki kell hullnia(ill annyi még a normális).Plusz szezononként mindenkinek jobban hullik,csak nem mindig vesszük észre...

Esetleg egy vérképe érdemes csináltatni,nincs-e valami hiánybetegséged v vmi a vérképeddel...


A ricinusolajat nagyon sokan használják,és esküsznek rá,olvass a témában.Hhajnövesztő hatású elvileg,de dúsítást azt nem tudok....


Érdemes 5-6hetente a végéből vágni,mert ha nagyon elvannak vékonyodva a hajvégek,akkor tény,hogy nem fog látszani,hogy nőne,mivel mindig letörik a vége....Szóval ápold a hajad,használj balzsamot,ricinust,pakolást...

És ne egyenesítsd.

Amúgy ha becsavarod a hajad,akkor eleve a göndör-hullámos haj dúsabbnak tűnik...Plusz tupírozgathatod is:)

2012. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Illetve a választékodnál egy kicsit átfésülhetsz a másik oldalra is, optikailag dúsít, többnek tűnik hajad tőle, mert a hajtövek kicsit merevebben állnak az ellentétes irányban vagy mi.... :)
2012. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

próbálok mindent megtenni a hajamért amit csak a pénztárcám megenged. pl most le akarom váltani a balzsamomat Tigi-re. eddig a gliss kur fekete termékcsaládot használtam, de nem vettem észre semmi változást a hajamon :( az alja még mindig csont száraz!

nem egyenesítem sose a hajamat, főleg azért mert nem is áll jól (hosszúkás a fejem), meg azért sem, mert ugye kevés van. tigi göndörítő cuccok nagyon szépen kihozzák a hullámokat.

a ricinusolaj a hajhullásban segít? patikában lehet kapni vagy gyógynövényboltokban?

szedek vitaminokat, hogy ne legyen hiánybetegségem... de egyébként valószínűleg a PCOS miatt hullik a hajam, amire fogamzásgátló kúrát írtak fel. egy ideig jó volt, nem hullott tőle a hajam, de most pár hónapja megint elkezdett, holott normálisan szedem. úgyhogy most endokrinológushoz akarok menni, csak ugye nehéz oda bejutni.

2012. jan. 21. 11:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a vékonyszálú haj amúgy is hajlamos a hullásra, az is lehet hogy a töredezés miatt is hullik. Én is a fekete gliss kurt használom, nekem bevált, főleg a fújós balzsam. Emellett ha száraz akkor érdemes hetente akár többször olajos hajpakolást használni (olívaolaj nagyon jó erre) és minden nap hajvégápolót.

A ricinus olajra sokan esküsznek, én még nem próbáltam. De figyelj rá hogy csak a tövére használd ha kipróbálod mert sokan írták hogy a hajvéget elvékonyíthatja ami pedig nálad különösen nem lenne jó.

2012. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ricinus olaj!!!!!!
2012. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom a ricinusolajat. Van egy ismerősöm akinek nagyon hullott a haja(szülés után), ő elkezdte használni ezt és dúsabb lett tőle a haja, úgy nőttek ki a babahajai mint a bolond gomba. Persze ez sem képes nagyon nagy csodákra de neki láthatóan több lett tőle a haja.
2012. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kipróbáltam tegnap a ricinusolajat és hajmosáskor rengeteg hajam kijött!! a szokásos mennyiség 2-3 szorosra... utánaolvastam és láttam, hogy másoknál is erősítette a hajhullást. sajna nem az én szerem ez :(
2012. jan. 24. 15:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez csak kezdetekkor van így, hogy több hullik ki! A ricinusolaj egy ragacsos anyag amihez hozzátapadnak a hajszálak és ezáltal több jön ki első használatkor, de legközelebb már nem így lesz. Csak az hullott ki ami rövid időn belőle amúgy is kihullott volna magától.
2012. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

valóban?

akkor lehet teszek még egy próbát vele, de nem most már nem fogom egész éjjelre fent hagyni, hanem pár órát. kb. mikortól nem húzkodja ki a hajszálakat? valahol azt olvastam, hogy erősítheti a hajhullást hosszútávon. ez mennyire lehet igaz?

2012. jan. 24. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!