Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ég bennem a vágy hogy levágjam...

Ég bennem a vágy hogy levágjam 15 évig növesztett hajam, méghozzá nullás géppel. (Lelki okai vannak) Mit tegyek? 19L

Figyelt kérdés

Bennem most egy ilyen, igen erős hajlam van. Láttam sok olyan híres nőt (többek között színésznő) aki ezt megtette egy szerep kedvéért, mutatták hogy hullanak sorra a hajcsomók és valahogy elfogott engem egy olyan érzés hogy "Ez hihetetlen érzés lehet! Bár megtapasztalnám egyszer."...


Vágyom arra, hogy fejbőröm megszellőztessem, engedhessek rá közvetlen víz sugarat, ne kelljen vacakolni hajtűzőkkel stb... Ugyanis 15 éve növesztett hajam van. (19 éves vagyok) Beazéltem már erről 3 pszichológussal is (persze rengeteg minden másról is) ők úgy fogalmaztak, nagyon fontos az önmegvalósítás és ha csakugyan erre vágyom, mindenképpen ezt szeretném, ne tartsanak vissza a társadalmi gátak és szabaduljak fel.


A testemen elsőként mindenki szép hosszú hajam dicséri, a többi részét viszont szinte mindenki elhanyagolja, de van sokszor hogy még a jellemem sem lesz fontos "csodálatosan hosszú hajam miatt"... Ez az, ami nagyon tud fájni...


Nem tudom mit tegyek, mert lényem egy része rohanna a nullás gépért, a másik pedig visszahúz, hogy meg ne tegyem mert hatalmas hiba volna. (Megrútulnék, fiúnak úgy biztosan nem kellenék...) Mit tegyek? Mit csináljak ezzel az érzésemmel?


2012. febr. 13. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld megtalálni az "arany középutat" és vágass egy vagány rövid frizurát.
2012. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szia 13:04!


A gond az, amit a pszichológusoknak is mondtam, nevezetesen egyszerűen megutáltam a hajam, minden centijével együtt. Az ésszerű ennek meghagyása vagy a "vagányan rövid haj lenne", de én nem erre érzek ingert, hanem a nullás gépre... :,( És tudom jól, hogy ezzel csak önmagamnak ártanék, senkinek sem tetszenék kopaszon. És a fiúk túlnyomó része is a hosszú hajú lányokért rajong, szoktak is közeledni felém sokszor, de eddig mindig csak megaláztak és átvertek, mind kiemelték gyönyörű hajam, de ennyi, jellememre és a többre egyszerűen nem is tértek ki, nem foglalkoztatta őket, egy tárgynak éreztem magam, nem pedig nőnek... :,( (Vélhetően ez is benne lehet valahol a haj utálatomban) Olyasvalakinek, akin csodálkozva lehet végignézni, de a belsőmre alig ügyelnek... És akaratlanul is, de emiatt is alakulhatott ki a hajam meggyűlölése. :(

2012. febr. 13. 13:12
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem valószínűleg épp ez vezetett oda, hogy leakard vágatni a hajad. A sok csalódás, az, hogy csak a hajad dicsérték meg, ilyen reakciót indíthatott el benned.

Én azt mondom, ne tedd meg, megbánnád nagyon, és 10 évet kéne várnod, mire lenne egy szép hosszú hajad...most gondolj vele, ha valakinek csak a lábát dicsérik, az is vágja le akkor? Ne tedd!

2012. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én tuti nem tenném ezt. Ahogy te is, én is nagyon régóta növesztem a hajam, kb. 5 éves korom óta (most 22 vagyok). Ezalatt sokszor megfordult a fejemben, hogy levágatom vagy levágom, de utána mindig örültem, hogy nem tettem meg. Milyen hosszú a hajad amúgy? Ha annyira változtatni szeretnél vágd le (mert az a jó érzés, ha magadnak vágod le, ezt tudom :D), de ne nullással, mert az nagyon elcsúfít. Inkább vállig érőre vagy valami hasonlóra. Amiket a filmeken látni, általában mindig valami nagy trauma éri az ilyen nőket, vagy szimplán begolyóznak. Ha levágnád nullással, akkor sem a tested többi részét dicsérnék szerintem, hanem azt kérdezgetnék, hogy "úristen, mi történt? csak nem vagy beteg, ne adj isten rákos?". Legalábbis nekem tuti ez jutna eszembe. Nekem is pl. mondta már ballagáskor gimis évfolyamtársam, hogy rólam majd mindig az jut eszükbe, hogy "az egész csaj egy haj". De én bóknak vettem. :D

Ha levágod kopaszra, akkor amíg nő össze-vissza áll, nem tudsz mit csinálni vele, az sem túl szép. Elfekszed, meg többet kell vele vacakolni, mint a hosszúval.

Én onnan is tudom, hogy ilyet soha ne csináljak, hogy sokszor álmodtam már, hogy levágják a hajam és mindig könnyekkel ébredtem és azt éreztem félkómásan, hogy úristen mit tettem...

2012. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Szia 13:21 és 13:24!


13:21


És is pontosan így látom: a sok csalódás kiváltó oka a hajgyűlölet, innen ered!


13:24


Nagyon hosszú, fenék alá érő. Azt mindenki mondta, hogy valóban az a jó érzés, ha magának vágja le az ember (Egy barátnőm így tett, majdnem ugyanilyen hosszú haját vállig vágta le, azt mondta élete egyik legkellemesebb élménye volt és szép emlék, semmit sem bánt meg)


Nos, én nem tudom, megbánnám-e... Életemben eddig ez volt az egyik fő "védjegyem", becézgettek emiatt, kitüntető figyelmet kaptam, ami mind-mind szép emlék. :) 17 éves koromig kifejezetten szerettem a hajam, s boldog, elégedett voltam szépsége miatt. :) (De nem kérkedtem vele)


A lélek dokik azt mondták, a hajam levágása egy testi megnyilvánulása lenne a lelki fájdalmamnak, de semmiképpen sem egy "üdítő változás", inkább egy "kétségbeesett és nem feltétlenül helyes" döntés lenne. Ők úgy fogalmaztak, a lányok fontos kincse a szépség, adjak hálát az Égnek hogy ilyennek teremtettek meg, használjam ki hisz halandó és idősödő lény vagyok. Éljek a szépségemmel, nem pedig pusztítási célpontnak gondoljam el magamban. Lelkileg szedjem össze magam és 1-2 hónap múlva már csak nevetni fogok az egészen, ők ezt mondták.


Valóban, a filmekben a hajukat levágató nők többnyire lelki csapás következtében teszik azt a merész lépést, amit. És abban is egyetértek, hogy ha így mennék suliba 8kopaszon) az emberek megrémülnének, azt hinnék valami súlyos baj történt az életemben! :,( Kedves mosolyuk helyett mindenütt halálra rémült arcok lennének! (Hiszen ezt én sem akarhatom! Már csak miattuk se!)


A lelkem mélyén tudom hogy igazuk van, de a lelki fájdalom folyton visszahúz, s a nullás gép felé kapkodna szíve szerint... Ez az az érzés, amit pozitív irányba kell döntenem! (Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat, már így is rengeteget segítettetek. :) )

2012. febr. 13. 13:41
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Vágasd le aztán kész passz.Ha tényleg ennyi kell a boldogságodhoz,akkor hajrá.

Ha nem tetszik,majd hordasz parókát:)

2012. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%

6os vagyok:


ja és szerintem a rövid hajban semmi nőiesség nincs,lehet akármilyen hiperszuper trendi v nőiesnek mondott frizura, a hosszú haj,ami igazán nőies...viszont én ahány fenékalá érő hajú lányt/nőt láttam,hát borzalmasan rondák voltak :D és a hajuk sem tetszett...szóval nem bántásból,de nem tudom elképzelni,hogy egy seggalattig érő haj szexis,vagy nőies legyen...


Váll alattig,hát középig érő lépcsőzetes haj viszont igenis szexi és nőies....

2012. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én az 5 évig növesztett hajamat nyirattam le annó és iszonyú jó érzés volt. Igaz, nekem derékig ért, de mindig is az volt a célom, hogy addig nőjön, amíg kibontott hajjal normálisan használni tudom a wc-t:))). Igaz, én 18-22 éves koromig növesztettem, és csak az volt a lényege, hogy egyszer legyen olyan hajam is. Azóta rövid, ezzel sokkal jobban elvagyok, és utólagosan azt mondják, hogy jobban is áll.

Nálam egyszerű volt a nyírás eldöntése: ez csak haj, ami folyamatosan nő!

2012. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

19:15


Elhiszem hogy nagyon jó érzés volt levágni! :) A WC s megjegyzésed eléggé megmosolyogtatott, de tényleg van egy kis bökkenő a nagyon hosszú hajjal ilyen esetben, ha nem figyel az ember... XD :S


Azzal hogy "Ez csak haj, folyamatosan nő" olyan szinten egyetértek, hogy valóban folyamatosan növekszik, de azért nem mindegy hogy csak a frissítés érdekében levágott 4 centi nő vissza 2 hónap alatt, vagy évek "munkája" tűnik el 3 perc alatt...

2012. febr. 13. 19:24
 10/18 anonim ***** válasza:
De az évek munkáját me gtudod akármikor ismételni:) Végülis akkor gáz csak, amikor normálisan formát már nem lehet neki adni, de még össze sem tudja tűzni az ember(legalábbis nekem nem tetszik a behullámosított rövid haj).
2012. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!