Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások, már 12 éve....

Pattanások, már 12 éve. Milyen kezelés jöhet még számításba?

Figyelt kérdés

Nem eszek magokat, zsírosak, sem csokit és chipseket. Teljes kiőrlésű kenyeret fogyasztok, sovány húsokat, zöldséget gyümölcsöt. Reggel egy tejes kávét, ehhez 2 kanál cukor, ami az össz cukor bevitele az egész napra.

Szültem egy csodálatos gyermeket, rég vége van a kamaszkornak, már inkább a 30-hoz vagyok közelebb, mint a 20-hoz, de még mindig nagyon csúnya az arcom.

Kozmetikusom elment szülni, de most találtam egy másik lányt, bepróbálkozok nála, hátha ő jobban dolgozik, mert az előző nem segített a problémán.

De mit tehetnék még?


2012. márc. 9. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyásznál voltál már?
2012. márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen voltam. Kis város, egy bőrgyógyász, adott egy krémet, ami semmit nem ért.
2012. márc. 9. 09:57
 3/8 anonim válasza:
Menj el valami nagyobb bőrgyógyászatra pl Budapestre.
2012. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben majd egyszer. Párom dolgozik, én kisgyerekkel vagyok itthon. Budapest cirka 250 km csak oda.
2012. márc. 9. 10:49
 5/8 anonim válasza:
Szerintem valamire allergiás lehetsz.
2012. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Visszamehetsz ahhoz a bőrgyógyászhoz is, akinél voltál. Mondd el neki, hogy a krém nem volt hatásos. Én is kipróbáltam 4 féle krémet, kozmetikust, semmi sem hatott.

Azután kaptam egy Sotret nevezetű tablettát, szedtem az orvos utasítása szerint, és most végre gyönyörű babapofim van. A hátamon, mellkasomon sincs egy pattanás sem, pedig már egy éve nem szedem.


Illetve még elmehetsz a háziorvosodhoz is, és elképzelhető, hogy kivizsgál jobban, vérkép, ilyenek, mivel szerintem ennek már más oka van. Valami elképzelhető, hogy nem jól működik.

Én is részletes vizsgálaton voltam, mert rettenetesen zsíros is volt a bőröm. 2 óránként kellett tonizálni, és még így sem volt jó.. :)


Bocsi a hosszú szövegelésért, remélem valamennyit segítettem :)


20/L

2012. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát mivel jóformán még semmi kezelésen nem vagy túl, így semmi.

Még a legkisebb porfészekben is van vagy 3-4 maszek bőrgyógyász, szánd rá a pénzt.

Az SZTK-ban is biztos több orvos van, az meg annyira biztos nincs messze.

Akár a háziorvosod is felírhat krémeket, azokkal is próbálkozhatsz. Gyógyszert nem írhat fel, de azt csak súlyos esetben adnak amúgy is.

Ha hormonális okai vannak, akkor a fogamzásgátló is használhat, ha még nem szedtél, és nem akartok mostanában másik gyereket, akkor megpróbálkozhatsz vele.

Nem írtad az arcápolási utinod, milyen sminket használsz, hogyan és hányszor, mivel tisztítod a bőröd, miylen pakolásokat használsz.

És azt se írtad, mennyire súlyos a probléma.

2012. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a biotron lámpát ha van valamelyik ismerősödnek. Nekem az használt nagyon sokat.

Krémnél isotrexin, akneroxid(ez vény nélkül kapható)

Illetve menj el kivizsgáltatni magad, vérvételre allergia tesztre. Nekem mint utóbb kiderült attól lett csúnya az arcom, mert allergiás voltam a hajfesték összetevőjére.

2012. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!