Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Írnátok otthoni arcpakoló,...

Írnátok otthoni arcpakoló, hajpakoló, és hidratáló krém recepteket, módszereket? Nem fontos hogy pont krém állagú legyen. HÁZILAG!

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

arcpakolás: egy kis élesztőt keverj össze kis tejjel, tedd be a hűtőbe fél órára és tedd fel az arcodra. Folyni fog, de hamar megszárad. Hagyd rajta 15 percig, mosd le. Nyugi, az élesztő szag el fog illanni, friss, üde bőröd lesz tőle, ráadásul a patikat is hatékonyan kezeli!

Hidratáló krém: SÁRGABARACK-PAKOLÁS

- Szükséges: a gyümölcs villával összetört húsa, tehéntúró.

Hidratálja, táplálja, nyugtatja az arcbőrt.

Az utolsó receptet erről az oldalról lestem: [link]

Itt mindenféle, szépségápolással kapcsolatos hasznos tanácsot találsz! nagyon ajánlom mindenkinek!:)

2009. júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Én avokádó-tojás-olivaolajos kominációs hajpakolász szoktam csinálni.

Nagyon szép e hajam a pakolástól

Másolok be rólla anyagot :-)



Rücskös és zöld, netán sötétbarna: ránézésre nem valami bizalomgerjesztő. Ám a rusztikus külső valódi kincset rejt!

Nyomtatható változat

Nyomtatható változat |

Küldd el az ismerősödnek, ha tetszett!

Küldd el az ismerősödnek, ha tetszett! | Betűméret

Nagy betűméretNormál betűméretKis betűméret


Már az inkák is termesztették és fogyasztották: ha hihetünk a legendának, időszámításunk előtt 291-ben egy maja hercegnő ette meg az elsőt. Spanyol hódítók a 16. században hozták be Mexikóból az afrodiziákumként tisztelt avokádót Európába. Csodás összetétele az egyik legértékesebb, legtáplálóbb gyümölccsé teszi: több mint 25 féle nélkülözhetetlen tápanyagot és vitamint tartalmaz (többek közt A-, E- és B-vitamint, luteint).


Telítetlen zsírsav-, rost-, kálium- és antioxidáns-tartalmánál fogva a magas vérnyomás, a magas koleszterinszint, valamint a szívbetegségek leküzdésében egyaránt hatékony.

Rendszeres fogyasztása csökkenti az ízületi fájdalmakat, és még a rák és cukorbetegség megelőzésében is segít!


Tökéletes bőrápoló


Magas olajtartalma miatt kiváló bőrápoló szer, még a legérzékenyebb bőr ápolására is alkalmas. Ránctalanító hatását az öregedésgátló arckrémekben kamatoztatják, a belőle készült szappan pedig kíméletesen tisztítja a száraz bőrt.


Az avokádóolaj a kozmetikai ipar gyakori alapanyaga, mivel táplálja, puhítja és megfiatalítja a száraz, vízhiányos, öregedő bőrt. Hatékonynak bizonyult a pikkelysömör és az ekcéma kezelésében, illetve a napégés tüneteinek enyhítésében.


A tiszta avokádóolaj szobahőmérsékleten hamar megavasodik, hűtőszekrényben azonban évekig eláll, és nem veszít értékes tulajdonságaiból.


Az érett gyümölcsből házilag is könnyen készíthetsz kiváló hatású bőrregeneráló maszkot: bőrpuhító olaja és értékes vitaminjai igazi kényeztetést jelentenek az arc és dekoltázs bőrének.

Avokádó maszk


Két evőkanálnyi avokádót törj össze villával, és keverd krémesre egy-két teáskanál tejjel.

A pakolást a megtisztított bőrön egyenletesen oszlasd el, és pihenj 10 percet, majd meleg vízzel öblítsd le – és máris élvezheted a szemmel láthatóan felfrissült arcbőr látványát!


Kitűnő hajszépítő


Már a régi időkben fölfedezték a gyümölcs húsának hajnövekedést serkentő hatását – pomádé gyanánt egyszerűen a hajukra kenték. Olaját manapság a legkorszerűbb hajápolók hatóanyagaként használják, mivel finom tápanyagokkal tölti föl a hajszálakat.

Avokádós hajpakolás


Így készül a tápláló, regeneráló, a haj fényességét növelő házi pakolás: egy érett avokádó húsát jó alaposan törd össze villával, keverd ki egy tojássárgával és egy evőkanál olívaolajjal – még egyszerűbb, ha botturmix segítségével kevered simára az összetevőket.

A hajat meleg vízzel leöblítve, kissé áttörölve a pakolást a hajtövektől a végek felé haladva vidd föl a haj teljes hosszára (ha zsírosodásra hajlamos a hajad, ne tedd a pakolást közvetlenül a hajtövekre csak a hajvégekre).

A fejbőrön masszírozó mozdulatokkal egyenletesen oszlasd el, húzz nejlonsapkát, vagy tekerj műanyag fóliát a pakolásra, és hagyd hatni 15-20 percen át.

A hatóanyagok még jobban felszívódnak, ha hajszárítóval időnként fölmelegíted a pakolást. A hatóidő elteltével alaposan öblítsd ki a hajból a keveréket, majd moss hajat a megszokott módon!


Az avokádó-hajpakolás segít visszanyerni a hajszálak egészségét, rugalmasságát és fényét, ráadásul hidratál is, amire a hajszárítás, hajformázás által igénybevett hajnak nagy szüksége van.


Tetszett a cikk? Ide kattintva kedvenceid közé teheted az Ötvenentúl.hu-t Tetszett a cikk? Ide kattintva kedvenceid közé teheted az Ötvenentúl.hu-t!

Nyomtatható változat

Nyomtatható változat |

Küldd el az ismerősödnek, ha tetszett!

Küldd el az ismerősödnek, ha tetszett! | Betűméret

Nagy betűméretNormál betűméretKis betűméret


Kapcsolódó cikkek


Tovább Szépítsd magad szőlővel

Tovább Hajápolás természetesen

Tovább Arcpakolások - gyorsan és olcsón


Hozzászólások (0)

2009. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
A kérdezö nem tudott volna utána keresni a neten???
2009. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

igaza van az előttem válaszolónak. Egyszerűbb utánnakeresni a neten, írd a keresőbe, googl-be.

Amúgy nem kersetem utánna a neten, hanem elve ez a cikk meg volt nekem és gondoltam bemásoslom és elküldöm neki.

A 2. válaszoló voltam.

Senkinek nem keresnék utánna aneten, bocsi ez nem sértés volt.

2009. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Ha netre beírod nagyon sokat találsz! Én egy fórumos oldalon(olyanon mint ez) találtam.
2010. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!