Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kinek vált be a ricinusolaj?

Kinek vált be a ricinusolaj?

Figyelt kérdés

Nekem bevált a szempillára, szépek és ápoltak lettek és dúsabbak , hosszabbak.

A hajamra még nem próbáltam, de majd kiakarom, csak nem tudom hogyan kellene csinálnom ? :|

16/L



2012. jún. 10. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Száraz hajra kend fel. Én az egész hajamat bekenem vele.

Ha van időm reggel hajat mosni akkor egész éjszakára rajta hagyom. De van amikor csak 3-4 órára.

Tegnap egész délután rajta volt egy pakolás, ami tojásból, mézből és ricinusolajból állt. Hajmosás után (kétszer mostam meg) leöblítettem almaecettel (majd vízzel) végül kamillateával átöblítettem. Hagytam magától megszáradni. Gyönyörű fényes, puha lett tőle a hajam.

Ha van időd érdemes kipróbálni. :)

2012. jún. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kifogom próbálni.:)
2012. jún. 10. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ma próbáltam ki először.

A szempillámra én is régebb óta használom és bevált, ezért gondoltam kipróbálom a hajamon is. Mivel kevés volt, ezért 3 ek. ricinusolajhoz 1 ek. étolajat (nem más olaj, ez pedig kicsit folyósabbá tette) és 1 ek. mézet kevertem. Az étolajat és a mézet picit megmelegítettem, hogy folyósabb legyen, úgy kevertem hozzá a ricinust.

Felvittem a hajtőre, majd a hajhosszra, egy befőttes gumival átfogtam a hajam. Hajszárítóval rászárítottam, hogy meleg legyen, majd zuhanysapkát húztam a fejemre és törölközőbe csavartam az egészet. Így hagytam 2,5 órán keresztül, közbe egyszer levettem a törölközőt és a zuhanysapkát és rászárítottam, hogy meleg legyen.


A hajamat a biztonság kedvéért 3x mostam meg, hogy tényleg jól kijöjjön, majd balzsamot használtam (megszokás), végül langyos kammillateával öblítettem le.

Már most érzem, hogy puhább a hajam. :)


Úgyhogy mostantól rendszeresen fogom használni! Viszont legközelebb több ricinusolajat használok, mert ezt kevésnek éreztem.

17/L

2012. jún. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De jó, na akkor mostmár én is kifogom próbálni tényleg :D

Én rendszeresen vasalom a hajam, és tiszta száraz már meg töredezett is... :|

2012. jún. 10. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!