Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a hajammal?

Mit kezdjek a hajammal?

Figyelt kérdés

Hátközépig érő hosszú barna festett hajam van (eredetileg is barna, csak elcsesztem szőkítéssel :/)

Szóval, mint már írtam, kb 4 hónapja szőkíttettem (én hülye)

De hamar lenőtt, és visszafestettem barnára:/

a sok hajvasalótól elvékonyodott, töredeztett lett :/ (pedig kentem mindenféle hajvégápolóval, pl: avonos)

mit tegyek hogy ismét egészséges legyen ?? :/ Vágatni nem igazán akarok , vagy ha igen .. minimálisat.

Előre is köszi.



2012. jún. 27. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is szőkítettem a hajam meg le is lett szivatva és nagyon száraz lett, össze vissza töredezett :S utána meg láttam egy youtube-os videóm hogy egyy japán csak olivaolajat meg naprafogró olajat kevert össze, ezeket felmelegítette de csak langyosra és azt felvitte a hajára..... törölkötőbe csavarta a haját hogy a meleg hatására beszívja a haja majd rá 2 órára lemosta samponnal :) én is kipróbáltam, ezt én sokszor használam, kb. hetente 2-szer.... a nagyon száraz hajamból igazán erős és fnyes haj lett 1 hónap alatt :)
2012. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az elvékonyodott, töredezett hajjal nem igazán lehet mit csinálni. Lehet próbálkozni különféle bolti és házi pakolásokkal, csodakencékkel, de nagy eredményre nem szabad számítani.


Én a ricinusolajat ajánlom, több szempontból is. Mint már írtam, a legjobb lenne levágni a hajad, legalább a töredezett részeket. De nyugi, a ricinusolaj segíti a haj növekedését, ha langyos állapotban a hajtőre kened és bemasszírozod. Majd alufóliával betekered és törölközőbe dunsztolod néhány órán át. Én is most kezdtem el használni, azt írják, hogy kb. 1-2 hónap után lesz látványos a haj növekedése. A ricinusolaj másik nagy előnye, hogy kiválóan ápolja és táplálja is a hajat, ehhez értelemszerűen a hajhosszra kell kenni és ugyanúgy rajta hagyni néhány órán át.


Mivel a hajvasalástól száraz és sprőd a hajam és szeretném, hogy gyorsabban nőjön és a hajtőre és hajhosszra is kenem. Önmagában is nagyon jó, de lehet keverni más, a hajat tápláló anyagokkal pl. olívaolaj, kókuszolaj, méz, tojás stb. A ricinusolaj kicsit sűrű, ezért én 3 ek. ricinushoz teszek 1 ek. étolajat (hogy hígabb legyen) és 2 ek. mézet. Ezt viszem fel a hajtőre és a hajhosszra, majd bedunsztolom és 3-4 órán át így hagyom.


2 használat után a hajam sokkal puhább, egészségesebb, a sprőd hajvégek eltűntek, helyette selymes, puha hajam van. Ráadásul olcsó is, 1 dl 300Ft körül van a gyógyszertárban.

2012. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kingus26 ***** válasza:
Szisztok! en is ugyanezzel a problemaval kuzdok, en le is vagattam a hajam es meg igy is nagyon szaraz es toredezett. ki fogom probalni a tippeket, amiket adtatok. koszi....
2012. jún. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Kedves második!

Nagyon köszönöm a jó tanácsot.

Tegnap levágattam a töredezett végét a hajamnak.:)

Nekem a ricinus olajat orvos írta fel, mert kihullott a szemöldököm, és segített visszanőni, de mindenképpen kipróbálom a hajamra is, ahogy írtad :)

Lenne hozzád egy pár kérdésem: Nem zsírosodik be a hajad az olajtól? Mennyire melegíted fel ?? Használsz hozzá valami balzsamot?

2012. jún. 28. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is próbáltam a ricinust.Nem zsirosodik a haj tőle sőt...

De ne ne hidratáló samponnal mosd ki a ricinust ahanem sima egyszerü samponnal,mert azzal elág 2.szer is megmosni.Rossmanos baba sampon,vagy kallos tojás sampon.Vagy bármilyen ami nem krémes sampon.

2012. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért lekoptak a betük billentyükről.
2012. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó neked is köszi :)

Balzsamot használtok a ricinus után ? esetleg kevertek hozzá ?

2012. jún. 28. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nekem - szerintem legalábbis - extrém száraz a hajam, + sprőd, kicsit seprűs. Ezért ricinus olaj után, megmosom a hajam alaposan 2x, majd használok balzsamot vagy bolti pakolást (most éppen gliss kur pakolást, mert elfogyott a balzsamom).

Így hajmosás után akár 3 napig is tök jó puha, selymes a hajam. :)


Korábban rendszeresen használtam balzsamot és pakolást, + hajvasaláshoz hővédőt és hajvégápolót, mégsem volt olyan jó puha a hajam.

2012. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2012. jún. 28. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!