Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak másképp a...

Mit csináljak másképp a következő epilálásnál?

Figyelt kérdés

Először epiláltam le a lábamat úgy két hete. Ez az első nagyon fájt, szerintem főleg azért, mert hosszú szőrszálak voltak. Mostanra nőtt ki úgy két mm-re a szőr és úgy gondoltam, ráférne egy újabb epilálás. Ekkor azt tapasztaltam, hogy egy-két szőrszál egyszerűen ott marad. Ezeknek is megvolt a 2mm-es hossz, csak azután valahogy visszafordultak a bőrbe. Tulajdonképpen megpróbáltam és ki tudtam piszkálni a végét óvatosan.

Szóval ez a szőrbenövés miért lehet? Azért, mert túl hosszúak voltak előtte a szőrszálak, vagy valami más oka van? A most visszafordult szőrszálakkal mit csináljak?

15/L



2012. jún. 27. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Előfordul, hogy a szőr benő. Radírozd le a lábadról az elhalt bőrfelületet. Az epilátort pedig nem ajánlják, ha szőrbenövésed van (tőle).
2012. jún. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
En is most kaptam egy epilatort es nalam is mardtak ott szorszalak, viszont a szorbenovesre fel is hivja a figyelmet ha elolvasod a hasznalati utasitast figyelmesen, idezem : "Minden a szorszal gyokeretol fogva torteno szortelenitesi eljaras eredmenyezhet szorbenovest es borirritaciot......., amennyiben 36 ora elteltevel meg mindig eszlelheto a borirritacio javasoljuk, hogy forduljon szakorvoshoz. Elofordulhat, hogy az egeszen vekony szalu szorszal ujranoveskor befele no, masszirozo illetve hamlasztokrem rendszeres hasznalataval ez a folyamat megakadalyozhato.
2012. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fajdalom csokkenni fog tobbszori hasznalat utan ezt elfelejtettem odairni, ez szerintem fugg az epilator markajatol is, egyszer kolcsonkertem a baratnomet annyira fajt hogy nem birtam leepilalni a labam Philipse van, amit most kaptam az Braun Silk Epil , ebbe csipeszek vannak es a fajdalom szinte nem is mondhato fajdalomnak a Philips ellen
2012. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az epilálás szabályai:

1. Tusolás után csináld, mert akkor puhább a bőr.

2. Krémezd be utána, hogy megnyugodjon, és kevésbé legyen piros, érzékenyebb területen nekem a körömvirág krém vált be.

3. Epilálást követően minden nap, minden zuhanyzás/fürdés után dörzsöld meg alaposan a bőröd, kicsit pirosra, ezzel megakadályozod a szőrbenövést, mert az elhalt hámréteg leválik.


És ne várd meg, hogy hosszú legyen, mert akkor fájdalmas. Minél sűrűbben szeded, annál kevésbé érzed. Bár szerintem lábon a legkevésbé kellemetlen.

2012. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, kedves előttem szóló, Te mit ajánlanál akkor melyik márkát, én egy ezeréves Phillips-sel nyomom intim területen is - nem gondoltam, hogy ennyire számít, mást nem is próbáltam.


Sorry az OFF-ért, de hátha másnak is hasznos...

2012. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :))
2012. jún. 30. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez az en sajat tapasztalatom, hogy a Philipel jobban fajt, de ez egyenenkent valtozik.
2012. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!