Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A dreadlock (raszta) -nak...

A dreadlock (raszta) -nak hány fajtája van? Engem különösen az a vékony 5-6mm-res érdekel hogy csinálják? és mitől olyan sűrű?

Figyelt kérdés
[link]
2012. júl. 26. 16:53
 1/4 anonim válasza:

Szia..Én 2 módot ismerek a készítésére, az egyik a fésűs módszer, kell hozzá egy fém fogú fésű (vicces, de kisállatos boltban lehet kapni un. bolhafésűt, az tuti)...fogsz egy tincset, és miközben az egyik kezeddel henger alakban pödröd közben tupírozod fel a hajat vele. Ezzel a módszerrel nagyon össze ugrik a tincs,legalább felére..a vastagsága attól függ milyen vastag tincset fogsz össze, de pl az én hajam olyan, h eléd nagy részt kellett néhol összefogni ahhoz, h közepes legyen, szo sztem haj sűrűségtől és hajszál vastagságtól is függ.

A másik módszer meg a tépős, ott a tincs szinte semmit nem veszít a hosszából, az enyém is így lett csinálva, mert csak vállig érő hajam volt.Ilyenkor megcsavarod a tincset, elfelezed, majd kb 6-8 cmel lejjebb fogod meg, és elkezded tépni..és ezt ismétled..leírni elég hosszú, a youtubon találsz fas*a videókat hogyan kell csinálni...

2012. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen ezeket ismerem, de egész más lesz a hajam, és igazából télleg azon gondolkozok, hogy ezt a típust csak a tipikus mikrofon hajból lehet-e:D illetve láttam videót amin vmi zselé szerű cuccot tesztnek a fésüre és csak csavarja és kész, de úgy azért nem csinálnék
2014. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
uhh elnézést, megkavarodott az oldal vagy mi és rossz helyre írtam:D
2014. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kim Bo Mao ***** válasza:

Szia, nekem nagyjából 5-6 milis dreadjeim vannak, meg vastagabbak is, de az mind1...szal én a fésűs módszerrel csináltam, ahogy előttem már írták, aztán 1mm-es horgolótűvel végighorgoltam (nagyon idő és energiaigényes munka), és fontos, hogy ennél a vékonyságnál jobb, ha "eldolgozott" (legömbölyített a vége), mert nagyon könnyen kibomlik részlegesen és elveszti a dreadszerűségét. (pl. mosásnál)

Bencekence-től a youtubon lévő vidijében használatos horgolótechnikával horgoltam be-még nincs kész az egész-mert a "szálak összefogása és behúzása a tincsbe" egyáltalán nem hasznos ennél a vékonyságnál.

És az elkészülési idő: tupírozás kb. min. 2 nap, a horgolás min. fél, de inkább 1 óra per tincs. De amit azzal a technikával horgoltam az nagyon szép, és nem bomlik szét.

A "valami kencét belekennek" technika csak afrohajnál válhat be, europaiaknál nem sajna.

2014. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!