Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikor mehetek legközelebb...

Mikor mehetek legközelebb festetni?

Figyelt kérdés

Festett szőke hajam van. Barnából(festett) lettem ilyen. Az első alkalommal háromszor kellett leszívatni, és egyszer lett ráfestve. Utána 3 héttel megint mentem, egy festés volt. Holnap lesz 2 hete, hogy volt a második festés. Fodrászom szerint még egy, és meglesz a végleges szín.

Úgy gondoltam, jövő héten megyek, közbe pedig ápolom, mert míg az első alkalom alig tette rosszabbá a hajam, a második sokkal jobban megviselte. Azóta kétszer használtam ricinusolajat, minden mosásnál használnám. Anyám azt mondta, hogy ki fog hullani az összes hajam és le fog törni. Igaz ez?


Ha jövő hétig rendszeresen ápolom, ricinusolaj minden mosás előtt, sampon, és utána egyéb fújós dolgok, milyen mértékű száradásra/hullásra számíthatok? Most egy kicsit száraz a hajam, nem vészes. Az alja ezzel szemben tényleg nagyon száraz. De a ricinus már segített sokat, meg úgyis le lesz vágva belőle jópár cm.


Mit gondoltok? Mehetek jövőhéten, nem lesz szétroncsolva a hajam nagyon? Utána folyamatosan ápolnám, természetesen.


2012. júl. 30. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha egy roncs szőke hajra büszkébb vagy, mint egy egészséges, élettel teli hajra, akkor elmehetsz. De én a helyedben nem mennék el... már így is nagyon száraz a hajvéged, gondolj bele utána mi lenne vele! A különböző hajápoló termékek természetesen erősebbé teszik a hajadat, és ellenállóbbá, de a töredezett és száraz hajvégek ellen csak az olló segít. De ha ennyire sajnálod a hajad, akkor miért teszel benne ennyi kárt?
2012. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igazából azért mernék elmenni, mert sokat tervezek amúgy is vágatni a hajamból. A legvége száraz nagyon, az úgyis le lesz vágva. Utána meg abban reménykedek, hogy már csak tőfestés kellesz, nem megint egy teljes. De elvileg ez az utolsó teljes hajas festés. Ezért gondoltam, hogy elmennék. Csak az zavart, hogy a felsőbb rétegekkel mi lesz? Akkor azok fognak annyira elszáradni, mint a legalsó? Ettől félek csak.



Hogy miért teszek benne ennyi kárt: nagyon szerettem volna kipróbálni ezt a színt, és nagyon jól is áll. Csak hát sajnos nagyon megviseli.

2012. aug. 1. 18:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ha azt mondod, hogy nagyon jól áll, akkor persze megértem... De egyébként milyen színű az eredeti hajad?

Mert ha sötét, akkor a tőfestéshez is kelleni fog az a hidrogén. Az egész hajfestéssel az a gond, hogy tele van méreganyaggal, ami beépül nemcsak a hajhagymákba, de a szervezetbe is. Persze én is elengedem ezeket a fülem mellett, mert nem olyan rég még festettem rendszeresen. (igaz csak árnyalatokat sötétítettem), de le állok róla, mert hiába szép az a fekete haj, ha egy idő után száraz, töredezett, kopott, matt a haj.

2012. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az eredeti hajszínem ez a tipikus 'seszínű' barna haj... Arra volt festve vörös, kb 1 évig. Majd festett barna lett, és növesztettem le, közben pedig ápoltam, pakolásokat is használtam rá meg mindent.


Tőfestésnél igen, kelleni fog a hidrogén, de legalább a hajam többi része nem fogja már megkapni. Plusz nem is lesz olyan hosszadalmas folyamat a tőfestés, mint az egész haj.

2012. aug. 1. 23:20
 5/9 anonim ***** válasza:
A barna hajfesték az, ami a legkevésbé árt a hajnak. Biztosan szép lehet a természetes hajszíned is, de ha nem vagy vele megelégedve, akkor simán más árnyalata a barnának nem tetszene?
2012. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tetszene, persze, csak az az igazság, hogy megszoktam(és ezzel együtt meg is untam) a barna hajszínt. Még biztos vissza fogom festetni, ki tudja, de egyelőre, kísérletezgetek, és kipróbálom azokat a színeket, amik tetszenek. Megnézem melyik áll a legjobban.
2012. aug. 2. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, én is arra gondoltam, hogy még vissza fogod festeni barnára. De ha már ennyire leszívattad, akkor most már csináld végig, legyél szőke, és akkor menj festeni, amikor a fodrász javasolja, ő érti a dolgát.

Csak nehogy te is megbánd később, hogy így szétroncsoltad hajad, mert eszméletlen sok idő szépen rendbe tenni!

:)

2012. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most egy jó ideig úgyis szőke leszek, utána meg majd meglátjuk.

Igen, természetesen tudom, hogy szétroncsoltam nagyon, de mindent megteszek érte, hogy a lehető legjobb állapotba hozzam. Szerencsére a hajam (viszonylag) hamar regenerálódik, a megfelelő hajápolási termékeket használom hozzá.


Köszönöm szépen a segítséget! :)

2012. aug. 2. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit, szivesen :)
2012. aug. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!