Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez miért van, és mit lehet...

Ez miért van, és mit lehet tenni ellene? Magyarázat lent.

Figyelt kérdés
Szóval szeretek a nyáron napozni meg barnulni, csak az a gondom, hogy nem egyenletesen barnulok le. Vagyis mindenhol barnulok, kivéve az arcom két oldalán foltokban világosabb marad a bőröm, és nem barnul. De nem használok napozás közben semmilyen krémet, szóval nem az a hibás. És még van egy ilyen pár milis pont máshol is rajtam, ahol egyszerűen nem barnulok semmit. :S Ez mitől van? És egyáltalán lehet ellene tenni valamit? De télen pedig amikor alap szynem van, akkor ezek a foltok nem látszanak...

2012. aug. 5. 00:44
 1/7 A kérdező kommentje:
*színem
2012. aug. 5. 00:45
 2/7 anonim ***** válasza:
napozás közben nem egyenletesen barnulsz mint a szoliban...egyébként használj napkrémet mert idősebb korodban megfog látszani a bőrödön hogy nem használtál
2012. aug. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
használok, ha annyira erősen süt a nap, de akkor nem napozok. egyébként először azt hittem, hogy azért foltosan barnul le az arcom, mert nem egyenletesen kentem el az arcomon..
2012. aug. 5. 00:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Naptejet nem csak akkor kell használni, ha nagyon erősen süt a nap. Akkor is, ha pl. délután 5 óra után fekszel ki napozni. Az UV sugárzás ilyenkor is nagyon erős és a bőr minden merényletet elraktároz, amit elkövetünk ellene.


Ha nem akarsz mindig magas faktorszámú naptejet használni, a legjobb, ha veszel kettőt. Én pl. nyár elején még 30-asat használtam, miután lett egy alapszínem, leváltottam 10-esre. Ez is véd valamennyire, és mivel gyakran zuhanyzom napozás közben utána újra és újra be is kenem magam.

2012. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

oké, de még mindig nem kaptam választ a kérdésre... hogy miért foltosan barnulok le vagy lehet

-e ellene tenni valamit...

2012. aug. 5. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is foltosan barnulok. Ha régebben pattanásos volt a bőröd, vagy egyéb foltok vannak a bőrödön (rovarcsípés nyoma, himlő stb.), azokon a helyeken nem fogsz úgy lebarnulni. Nálam is ez a helyzet, ezért nem barnulok mindenhol egységesen.
2012. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már biztosan nem aktulális a kérdés, de én is ilyen problémával küzdök. Nekem is csak az arcom barnul foltokban, azért mert ekcémás vagyok. Nálam is az arc két oldalán jelennek meg a világosabb foltok. Én voltam bőrgyógyásznál, felírt nekem egy kenőcsöt, de ez a krém annyira zsíros hogy eltömíti a pólusokat és tőle ilyen kis pattanások jelennek meg, sajnos. Ha találtál valami jót akkor írj légyszives.
2014. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!