Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire befolyásolja a haj a...

Mennyire befolyásolja a haj a szépséget?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre nagyon. Ismerek egy lányt nem egy szép lány, régen rövid ilyen kis semmilyen haja volt. Most megnövesztette befestette és tök jó nő lett, szinte már ráizgulok :D
2012. aug. 7. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem eléggé befolyásolja. Egy dús, egészséges hosszú hajtól a nem annyira szép lányok is nézhetnek ki sokkal jobban. Egy rövidre vágott haj viszont nagyon el tud csúnyítani valakit. Persze van, akinek jól áll a rövid, de a többségnek nem. Most nagy divat, hogy mindenki utánozza a sztárokat és rövidre vágatja a haját, pedig az csak annak áll jól, akinek nagyon szép, finom és nőies arca van. De ők is jobban néznek ki hosszúval szerintem. Ez épp olyan, mint hogy egy jó smink is rengeteget tud dobni egy nő arcán.
2012. aug. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legfőképpen a genetika. Aki vékony szálú hajjal születik, az nem igazán tud vastag szálút kovácsolni belőle. Nekik nagyon vigyázniuk kell a hajukra, mert könnyen eltöredezhet. A dús hajszálakkal rendelkezőknek sokkal előnyösebb helyzetben vannak, mert kevésbé károsodik a hajuk, nem megy annyi idő alatt tönkre, mint egy vékony szálú haj. Nagyon fontosak a vitaminok. A haj szerkezeti felépítésében 98%-ban fehérjék /aminosavak/ vesznek részt, így a haj állapota hűen tükrözi az elfogyasztott fehérje minőségét és mennyiségét, de vegyük azt is figyelembe, hogy a rendszeres túlzott fehérje bevitel roncsolhatja a hajat.

Fontos vitaminok a hajra:

A vitamin, B vitaminok, Biotin (H vitamin), C vitamin, E vitamin, Vas, Cink, Jód, Réz, Szelén, Kalcium, Magnézium, Foszfor, Kén, Kálium, Mangán. Ezek a legfontosabbak.

Fogyassz sok zöldséget és gyümölcsöt és igyál naponta 3 liter vizet.


A belső táplálás mellett nagyon fontos, hogy ne tedd ki külső károknak. Gondolok itt a kémiai és fizikai tényezőkre. Ne fesd, ne dauerold, ne használj hőformázód (hajvasaló, hajsütő, hajszárító).

Használj hetente 1x egy mélykondícionáló hajpakolás, a legjobb, ha valami olajos összetételűt választasz. Nagyon jó otthoni praktika a meleg olívaolajos pakolás. Ha szeretnél rásegíteni a növekedésre, akkor tegyél bele ricinusolajat is. Ezt masszírozd be a fejbőrödbe, majd 2-4 óra után mosd meg. Használj hajvégápolót naponta.

2012. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hosszú haj csodákra képes. Még egy csúnya csaj is szép nő lehet egy szép, hosszú hajtól.
2012. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon. Nekem hosszú, barna göndör hajam van. Amikor összefogom, sokkal kevesebben néznek meg (pedig azt mondják, szép arcom van. Ha kiengedem, mindig megakad rajtam az emberek tekintete. Nem csak a férfiaké. És ezt nem nagyképűségből mondom. :)
2012. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nagyon. én pl. kivasalom meg ilyenek jól nézek ki de ha semmi nélkül csak simán pl. lófarokba fogom már nm olyan jól néz ki
2012. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyon is befolyásolja

van, hogy 0%-ról feltolhatja 100%-ra :D

fiú vok és nálam is így van :D

2012. okt. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!