Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyakran használtok...

Milyen gyakran használtok balzsamot, pakolást a hajatokra, lányok? Szerintetek milyen időközönként ideális?

Figyelt kérdés

Eddig minden hajmosáskor használtam balzsamot és pakolást is, általában hetente 2x mosok hajat (nyáron csak hetente 1x, mert nem zsírosodott a hajam). De azt olvastam, hogy ez sem biztos, hogy jó a hajnak, mert túl sok vegyi anyaggal találkozik és ennyi tápláló anyagot nem tud felvenni sem. Meg ugye lelapulhat tőle a haj, meg ilyesmik. És így idővel, már nem is fog használni az adott termék.


A héten voltam fodrásznál, most új balzsamot is fogok kipróbálni, de arra gondoltam, hogy lehet, hogy csökkenteni kellene a hajápolások számát.

Mondjuk úgy, hogy minden hajmosás után használnék balzsamot, de pakolást csak hetente, 2 hetente, ahogy a hajam igényli.

Mit gondoltok erről? Jó lenne így? Ti milyen gyakran használtok balzsamot és pakolást, és milyet?

17/L



2012. aug. 26. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:

balzsam: 0

pakolás: 0


nem használok. Néha olivát vagy mézet kenek rá, de kb. 2 évente 1x.

2012. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én balzsamot minden hajmosás után, vagyis 2-3 naponta használok. Pakolást pedig akkor, ha eszembe jut, havonta 1-2 alkalommal. Én mindig másféle balzsamot használok, ami megtetszik a boltban. Csodát nem várok tőlük, de a feladatukat teljesítik. :)

Szerintem jó lesz a te verziód, a lényeg, hogy a hajtövekre ne kerüljön.

2012. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Hát én nem használok, nekem nagyon bezsírosodik a hajam tőle, meg nekem alapjáraton is:/ sajnos 2-3 naponta hajat kell mosnom. Szerintem a pakolás elég lenne kéthetente egyszer és a balzsam is heti egyszer. Többször szerintem felesleges.. meg hagyni kell "szellőzni" a hajat, mert tényleg nagyon sok vegyszer van ezekbe. Néha elég csak sima samponnal:)
2012. aug. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezentúl balzsam heti 1x vagy 2x, pakolás 2 hetente 1x. De a hajvégápolót használhatom minden hajmosás után, ugye? Sajnos a hajam vége mindig szanaszét áll, kicsit mintha seprűs lenne (nem a töredezés miatt, most ilyen lesz hajmosás után, pedig a héten lett vágva a hajamból, tehát nem töredezett), ezen a hajvégápoló segít egy kicsit. Szóval ezt használhatom minden hajmosás után is? :)
2012. aug. 26. 09:54
 5/10 anonim ***** válasza:
szilikonost nem ajánlom
2012. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hajpakolást (Garnier) igyekszem minden héten (ha nem felejtem el), balzsamot minden hajmosás után szoktam, ha van itthon. De most nincs :S
2012. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze vegyi anyag a balzsam és a pakolás, de ezek ápolásra vannak akkor is. Valójában nem ezekkel van a gond, hanem a samponokkal. Mivel azok teljesen leszedik a zsírt, a haj természetes védőrétegét és táplálóját, ezért szükség van a mesterséges pótlásra. Én most a hosszú hajról beszélek első sorban, azt kell igazán ápolni.

A haj hossza amúgy sem tud semmilyen tápanyagot felvenni, mert nem élő anyag. A termékek célja, hogy könnyen fésülhetővé és puhává tegyék. Ha csak sampon használsz, nehezebb lesz fésülni, emiatt sokkal több kárt tesz a hajban a fésülés. Pakolást és balzsamot felesleges egyszerre használni, valamelyiket minden mosásnál célszerű. Én minden mosás után használom valamelyiket. 3 naponta mosok hajat. Ezen kívül minden nap teszek hajvégápolót vagy kifésülősprayt a hajamra. Egészséges, nagyon dús és combig ér. Szóval erősen kétlem, hogy ártanának az ápolószerek. (Persze meg kell venni a jobb minőséget, ki kell tapasztalni mi válik be.)

2012. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Balzsamont minden hajmosáskor használok, ha van itthon. De ha van is van hogy elfelejtem. Pakolást egyáltalán nem használok. Mindig olyan sampont, balzsamot veszek ami megtetszik vagy újdonság éppen. Most vettem Dove-t azt az újat, 1x használtam de hihetetlenül puha lett a hajam tőle, szóval az most nagyon bejön :)
2012. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden hajmosáskor használok valamit, felváltva: egyik alkalommal pakolást, másik alkalommal balzsamot.

Illetve 2 hajmosás között használok Gliss kur spriccelős balzsamot, amit nem kell kimosni, attól puha lesz a hajam:)

2012. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Néhány hete - kb. mióta kiírtam a kérdést - felváltva használok balzsamot és pakolást. Hetente mosok hajat, így egyik héten balzsamot, másik héten pakolást használok. A hajam puha, selymes, egészséges tapintású. Ha hétközben kezdene a vége kiszáradni használok gliss kur fújós sprayt vagy hajvégápolót. Ettől rögtön ápoltabb lesz a hajam.


Szóval örülök, hogy így is milyen jó puha, egészséges a hajam. Ezért maradok is ennél a verziónál, mert olcsóbb. Bár egészen biztos, hogy azért is jó puha hajam, mert egyre ritkábban vasalom, inkább csak próbálom beszárítani. :)

2012. szept. 16. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!