Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Eldurvult hatalmas szőrtüszőgy...

Eldurvult hatalmas szőrtüszőgyulladás. Volt már másnak is ilyen?

Figyelt kérdés
Szóval eléggé hajlamos vagyok a szőrtüszőgyulladásra de ilyen még nem volt. Nyár elején vettem észre, hogy a belső combomon belül nagyon nagy dudor van, felül csak kékes-lilás valami látszott, de nem volt neki teteje amin távozhatott volna a genny. Kenegettem, néha óvatosan megnyomkodtam de ilyenkor iszonyatosan fájt. Sokszor nagyon bepirosodott, tovább kenegettem. A héten most látszott végre valami kis sárga a tetején nagyon óvatosan megnyomtam s jött ki egy kis folyékony sárga lötty, meg egy nagyon pici szőrszál, azt hittem vége. De nem, még mindig iszonyatosan kemény a bőröm alatt. A teteje szinte hámos, nem dudorodik, és akármi ér hozzá nagyon fáj. A bőrgyógyra már kértem időpontot jó pár hete de csak októberben tudnak fogadni. Mit tehetnék addig vele?:(

2012. szept. 16. 19:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Sokáig egyébként lilás volt, most már piros, és középen egy vörös pötty van, ott jön ki egy kis vér, ha óvatosan próbálnám nyomni. Nem tudom elmenjek-e háziorvoshoz vele, gondolom kivágják??
2012. szept. 16. 19:58
 2/8 anonim ***** válasza:
több szörtüszö csoportos gyulladása az ún. furunkulus, ennél erõsebb a darázsfészek, vagyis karbunkulus, ami apró tályogokbol álló gennyes gyulladás. nekem kétszer is volt, kellemetlen , lázas állapot, orvosi kezelés nélkül is elmúlt szerencsére. nyomkodni nem ajánlott, mert ha nem fakad ki, a véráramba kerülhet a genny
2012. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! és mit csináltál vele, hogy elmúlt?
2012. szept. 16. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
mikor magától kifakadt óvatosan kinyomtam és fertõtlenitettem. de a helye sokáig látszott
2012. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Furán hangzik,de folyékony 3%-os hidrogén-peroxidot kenj rá a sebészeten és a kozmetikában is ezt használják és elmúlik ne aggódj.
2012. szept. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a hidrogénperoxid orvosilag használatos fertõtlenítõszer, pld a hyperol tabletta ill. oldat is az. külsõleg lehet 10 százalékos töménységben is használni
2012. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nagyon óvatosan nyomom ,mert nyitott az látszik de csak lassan ürül belőle a dolog... erősen egyáltalán nem tuszkolom, csak körülötte a bőrt próbálom összébb húzni és ilyenkor jön belőle pici. Ugye ezzel nem kerülhet a véráramba? :(

2012. szept. 18. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:
állandóan ne nyomkodd. szinte magától is ki kell ürülnie. ha már csak kis duzzanat van, hagyd rá, magától is eltünik. googlizz, párakötést is ajánlanak
2012. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!