Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 22évesen már apró szarkalábas...

22évesen már apró szarkalábas a szemem. Vmi természetes megoldást tudtok? Vmi kevésbé drasztikus krémet?

Figyelt kérdés
Napi 1,5-2 l vizet megiszok, cukrot nem ehetek, előregyárott és gyors kajákat megint nem eszek, 7-8 órát alszom, és nem festem a szemem se nem korrektorozom. viszont a bőrőm aknés és arra szoktam néha pakolást tenni. köszönöm 22/l
2012. szept. 24. 09:39
 1/10 A kérdező kommentje:
és nem iszom alkoholt, nem cigizem.
2012. szept. 24. 09:44
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért kell bántani azokat a kis szarkalábakat? Szerintem nagyon vonzó amikor egy nő mosolyog és megjelennek a szemei sarkában azok a kis apró redők,teljesen beléjük lehet szeretni..
2012. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nem áll jól... azok a képek amiket mosolygok hát szörnyű... és száraz is a szemem alatt a bőrőm kicsit. vmit kezdenem kellene vele. de ártani sem akarok
2012. szept. 24. 10:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy szörnyű..győzz meg :)
2012. szept. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elsősorban genetika; ne foglalkozz vele. Szerintem is lehet kifejezetten vonzó egy amúgy szép, kissé szakralábas szempár.
2012. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hír, hogy nagyon sokmindent nem tehetsz ellene, mert főként genetikai adottság, de azért kicsit lehet finomítani, késléltetni...


A bőröd mitől aknés 22 évesen és hol? Ezt most nem kötekedésből kérdezem, hiába hangzik úgy, hanem mert 20 év felett ez nem természetes és mellesleg énis ezzel szenvedtem évekig, tudom milyen.


Ha szarkalábaid vannak, akkor ugyanis valószínűleg száraz a bőröd, annak ellenére, hogy aknés (nekem aknés és ekcémás volt a bőröm egyszerre, az orvos azt tanácsolta, hogy inkább az ekcémát kezeljük, az legalább külsőleg is kezelhető, míg az akne csak belsőleg). Étel nem okoz aknét, hacsak nincs valami érzékenységed, allergiád, vagy nem ingadozik tőle a vércukrod (ha cukorbeteg vagy, akkor pl az is lehet).

Mindenesetre ha pakolást teszel az arcodra, akkor a szemkörnyéket mindenképpen hagyd ki.

Egyébként lehet éppen B vitamin hiány is, vagy lehet, hoy attól rendbejönne, ha B vitamin komplexet szednél, ugyanis a bőrszárazságért és a pattanásokért is felel, ráadásul a bőr rugalmasságát is befolyásolja, ami a szarkalábakkal van összefüggésben.


Egyébként az, hogy fested-e a szemed nem befolyásolja a szarkalábakat egyáltalán (tényleg, ha sokan mást is állítanak, semmi köze a kettőnek egymáshoz). Ráadásul a festéket is általában hidratáló hatású krémmel kell leszedni, sőt smink előtt érdemes hidratálni, szóval aki festi annak legalább benne van ez a rendes rutinjában.


Szóval reggel, este könnyű hidratálót mindenképpen tegyél rá, a legtöbb ráncot a napfény káros hatása és a hunyorgás okozza, ezért a legjobb, ha fényvédős hidratálót hazsnálsz az arcodra és nem ártana, ha hordanál napszemüveget (mert ha nem hordasz hunyorogsz, és az is rosszat tesz). Egyébként lehet, hogy hülyén hangzik, de ha nem voltál, akkor menj el szemvizsgálatra, hátha romlott a szemed, mert az önkéntelen hunyorgás tényleg az egyik leggyakoribb ok. És kérdezd meg anyukádat, hogy neki hány évesen jelentek meg a ráncai, ha neki is ilyenkor, akkor azért figyelj a bőrödre, de ne folytass értelmetlen szélmalom harcot, nem éri meg drága ránctalanítókat vásárolgatni...


A szemfestés mindegy, attól legfeljebb csak szebb leszel (vagy csúnyább, ha rosszu csinálod :D), felszíni dolog, nem szívódik be, a szemhéjpúder pedig úgy van kialakítva, hogy ne befolyásolja a bőr állapotát, nem szárít, mint a púder, ezért is van az, hogy akinek zsíros a bőre, annak lefolyik vagy beleül a réncocskékba, ha nem fixálja őket rendesen.

2012. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az arcomon kb mindenhol akné esélyes vagyok, a mitesszer az alap, meg heti 2-3 mély göb előjön a börfelszín alatt. börgyógyász már kezelt de visszajött, aztán még erősebb gyógyszer jött volna és inkább nem vállaltam. anyának teljesen más szerkezetű a bőre , nek aknéja sem volt, és csak tinipattik. az ilyen vitaminoktol félek h csak kamu egyszer szedtem multivitamint de semmi változást nem éreztem. természetgyogyitok azt mondták immun gyengeség miatt ilyen a böröm szedjek multivitamint... no de hát melyiket???? ki garantálja h az van benne, és használ? és nem vmi ártalmas dolog? :(
2012. szept. 24. 14:19
 8/10 A kérdező kommentje:
és sajnos a hátam, nyakam mellkasom néha még felkaromon is van mitesszer meg 1-1 göb:(
2012. szept. 24. 14:20
 9/10 A kérdező kommentje:
nem vok cukorbeteg de ha eszem akkor felborul minden...
2012. szept. 24. 14:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Szedsz valamilyen gyógyszert? Nekem nemrég kiderült, hogy attól tiszta pattanás mindenem, hogy allergiás vagyok az egyik összetevőre.
2012. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!