Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan hasznaljam a ricinusola...

Hogyan hasznaljam a ricinusolajat?

Figyelt kérdés
Az van, hogy ma vettem ricinusolajat eloszor. Hogyan, mivel kenjem fel a hajamra? Hany orat tartsam rajta? Szaraz vagy vizes hajra? Ti tapasztaltatok valami valtozast?
2012. okt. 27. 14:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja es muszaj keverni valamivel vay csak siman a ricinusolajat?
2012. okt. 27. 14:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 1,5 évig használtam. Először puhább, fényesebb lett a hajam tőle, majd 2-3 hónap után látványosabban növekedett az addiginál (havi 1 cm helyett 2-2,5 cm)

Tűzhelyen felmelegítettem 2 evőkanál ricinusolajat + 1 evőkanál olívaolajat, majd miután kihűlt langyosra, a fejbőrömbe belemasszíroztam + hajhosszra is, ha maradt belőle. Rátettem egy zuhanysapkát (néha szatyrot), arra pedig egy törölközőt. 2-4 óra múlva lemostam. 2x samponoztam, simán kijött, nem maradt olajos a hajam. Én nagyon szerettem.

2012. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért ajánlatos keverni, mert a ricinus olaj, elég sűrű. Sokkal könnyebb a felvitele, ha összekevered valamivel. Lehet az olívaolaj, étolaj, kókuszolaj.. vagy bármilyen olaj. Van aki tojást is tesz hozzá, vagy akár mézet, viszont van olyan is, aki önmagában használja.
2012. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írták előttem, jobb ha kevered valamivel... mondjuk nekem szart sem ért, csak elnehezítette a hajam, előtte is 2 cm-t nőtt, közbe is, utána is, szebb sem lett a hajam, helyette inkább csak olyan volt mintha mindig zsíros lenne. Pedig jól kimostam. Hajnövesztésre ez szerintem egy nagy kamu. A legtöbb ember sose mérte a hajnövekedését előtte, így azt képzeli csak hogy most gyorsabban nő... de nem.
2012. okt. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!