Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj pakolást szoktam...

Ricinusolaj pakolást szoktam végezni a hajamon, de az ecet jó tulajdonságairól is hallottam, szerintetek bele merjem keverni a pakolásba az ecetet? Vagy ha sokáig van hajon az már nem jó?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ecetes vízzel kell leöblíteni a hajat hajmosás után és gyönyörű fényes lesz.
2012. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy el tudod a ricinus olajat meg az ecetet keverni, hiszen az egyik olaj a másik víz. De lehet melegen sikerül, nem tudom.

Én nem hagynám rajta órákig a hajamon az ecetet. Kiskoromban mindig anyukám hetente-havonta leöntötte a hajamat vízes-ecetes oldattal(2 adag víz, 1 adag ecet) és nagyon szép csillogó, és sima lett tőle, ha jól emlékszem 10percig becsavarva volt a hajam és csak utána öblítettem ki vízzel. Jó, hogy eszembe juttattad, meg is csinálom ezt az este :) Neked is ajánlom! Ha kipróbáltad, írd meg milyen lett?

2012. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hát örülök, hogy a kérdéssel még segítettem is:) Ki fogom próbálni, de ha lemosom utána kell valami hogy ne legyen ecet szagú a fejem?
2012. nov. 3. 16:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem marad ecet szagú, de ha akarod kevés samponnal kimoshatod, de ne úgy, mint mikor mosod a hajadat, csak kend rá és mosd le :)
2012. nov. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne keverj a pakolásba ecetet.

Az ecet az a dolog, ami lehet jó is, meg rossz is. Függ a felhasználás módjától és a haj szerkezetétől is.


Régebben én is használtam, de nekem nagyon kiszárította a hajamat, pedig csak öblítettem. Annyi az egész, hogy 1 liter vízhez teszek 1 evőkanál ecetet és ezzel leöblítem a hajam. Hagyom lecsöpögni, majd törölközővel felitatom a nedvességet. Száradás után már nem lehet érezni a ecet szagát, elpárolog, ahogy szárítod a hajad.


Viszont mivel hosszútávon száríthatja a hajat, a ricinussal pont üti egymást. Az egyik táplálja, ápolja a hajat, a másik szárítja, főleg, ha sokáig rajta hagyod.

2012. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ecetet nem szabad a hajon hagyni, csak leöblíteni szabad vele a hajat...

Egyébként a ricinus olajnál sokkal hatásosabb a kókuszolaj a hajra... és nem is annyira büdös.

2012. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És a kókuszolaj a drága? Hol lehet kapni?
2012. nov. 3. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!