Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SEGÍTSÉG! Mitől hullhat a...

SEGÍTSÉG! Mitől hullhat a hajam, ha elvileg nincs semmi szervi bajom? L/20

Figyelt kérdés

húsz éves vagyok és sajnos nem tudom pontosan megmondani, mióta,mert kb. csak akkor vettem észre, hogy hullik,amikor már a negyede volt csak meg...de szerintem olyan 1 éve van már, hogy hullik a hajam.

nincs és sosem volt festve, daueroltatva.

pajzsmirigyem,vérképem rendben volt,gócom sincs, voltam fogorvosnál ott sem volt semmi. vashiányom volt egy kicsi, arra már szedek maltofer tablettát.

voltam hajgyógyásznál, nem mondott konkrét okot, de a hajhagymám "fekete" volt...

szerinte a táplálkozás....igaz,hogy nem vagyok valami jó evő, de sose voltam. minden esetre erre elkezdtem szedni (június óta szedem) forcapil kapszulát, ebbe van minden,ami elvileg a hajnak kell, b vitaminok,cink stb.


varga sampont + hajhullás elleni hajcseppet is beszereztem kb egy-két hónapja használom.

Viszonylag hamar zsírosodó hajam van, de két három naponta mosom, mert ugye az sem egészséges,ha mindennap mossa valaki.

Fésülködni egyáltalán nem szoktam, mert elég vékonyszálú,meg hát már alig van mit...


Ami még fontos, hogy NEM foltokban hullik,tehát, vannak babahajak, nincs kopasz foltom, viszont a copfom jóval vékonyabb, mondom kb több mint a felére csökkent...


nem tudok úgy óvatosan végig húzni a hajamon a kezemmel, hogy ne szedjek ki hajszálakat...


mitől lehet ez? mi az amit javasolnátok,hogy nézessek meg?? Valamit kihagytam volna? vagy átsiklok valamin?

Orvosok nem igazán törik magukat,mert , hogy nem kopaszodom és van hajam stb...de hát amennyi volt...sírógörcs kerülget,hogy mennyi maradt mostanra...


akármilyen javaslat/tapasztalat/orvos/vizsgálat-ot bevállalok, amit mondtok!!

KÖSZÖNÖM!!



2012. nov. 14. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem akarok hülyeséget mondani, de nem lehet, hogy lelki eredetű a problémád? ami pont a hajadon üt vissza?
2012. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából nálam is ez a helyzet. Egy igazi oroszlánsörényből lett 2 szálacska, az is megtörve.. Én arra gyanakodtam, hogy a túlzott vasalás miatt lett olyan, csakhogy azzal már lassan 2 éve leálltam, és semmi változás. Kipróbáltam minden létező dolgot. Viszonylag nagy összegeket költöttem vitaminokra, és még sem tapasztaltam semmi változást. A fogaim sosem voltak épek, de néhány éve késleltetem a romlásukat, amikor meg fogfájós korszakom volt, derékig érő hajam volt. Mai napig minden ápolást megkap, és még sem javul. Már arra gyanakszom, hogy valami hormonális változás miatt lett ilyen, és nincs mit tenni, ilyen marad. A töredezésre most Avonos terméket használok, ez a többihez képest jó. A hullást előidézhetik az olajos hajápolók is, azokkal teljesen leálltam. Lelki dolgok miatt is hullhat, bár nekem az sincs, szóval engem is érdekelne mi lehet ennek az oka. Én már odáig jutottam, hogy nem érdekel. Mióta így állok hozzá, azóta nem is tűnik fel, hogy hullik, pedig nyilvánvaló. Minél jobban idegesíted magad ezen, annál inkább fogod kevesebbnek látni. Szóval egyet ajánlok: ne görcsölj ezen.
2012. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na lányok,jöttem segíteni. :) Nekem is hullik a hajam.

Úgyhogy ha én nem adtam fel,ti se adjátok fel kérlek. ^^


-A teljes vérkép vizsgálat alatt mit értesz?Endokrinológiai(hormon) vizsgálaton is voltál?Ha nem,akkor SE-ÁOK Belgyógyászati Klinika-1088 Bp., Szentkirályi u. 46.

Én itt voltam a Dr.Kiss Robertnél-jófej doki :)

De előre szólok hogy ha még ma felhívod őket,akkor 2-3 hónap múlva kapsz időpontot.


-Szedsz-e,szedtél-e fogamzásgátlót?Gyönyörűen felborítja a hormonjaidat,tehát megint-endokrinológus.


-A góc vizsgálaton belül ajánlott-füll orr gégészet.-

orrgarat,arcüreg

-nőgyógyász-epehólyag


-Vese elégtelenség


-Vashiány-aki hajhullásra hajlamos,annak a vas megengedett értéken belül a magasabb értéket kell hogy megközelítse.

A vasat minimum 2-3 évig kell szedni hogy rendesen beépüljön az ember szervezetébe és ne alakuljon újra egyből ki a vashiány miután abba hagyta a vasat.


-Demodex nevű atka-állítólag ez is okozhatja.


-Alacsony vérnyomás is okozhatja.

Rossz vérkeringés.


-Crohn-betegség- a vastagbél műtéti eltávolítása után jelentkezik vitamin hiány.

Azt viszont nem tudom hogy az orvosok csak tünetileg tudják megállapítani,vagy okozatilag is?!


-Candida gomba


Folyt.köv.

2012. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na tehát,folytatom tovább. :)


-Vitamin-nyomelem hiány,ami az esetek nagy részében okozza a diffúz hajhullást.


Nálam is ez lehet valószínűleg,mert szedem a Forcapil kapszulát,meg szedtem organikus szelént,és 2 héten belül jelentősen csökkent a hajullásom.


Forcapilból 2X3 kapszulát beszedtem.

Az szelénből meg napi 3-at.

Azért ennyit,mert először a vitamin raktáraknak fel kell töltődnie.


Gyógyszergyártás területen dolgozok és emiatt én tisztába vagyok azzal hogy,az ezzel foglalkozó cégeknek nem érdekük az hogy az én hajhullásom minél előbb megálljon és abbahagyhassam a kapszulák szedését,ha nem az hogy a hatóanyag a minél kisebb dózisba jusson a szervezetembe és minél tovább szedjem az ő "csoda kapszuláikat".


Jaj,igen és még fém-allergiás is vagyok.Mert sajnos volt fogszabályzóm.

Mert 2 évvel ezelőtt szedtem már a szelént és meg is állt a hajhullásom viszont ,pár hónapra rá meg megint elkezdett hullani a hajam.


Jaj,meg el nem felejtem. KÖLEST is eszek,jó formán minden nap.Ennek is magas a L-Cisztein-Methionin tartalma ezek a Forcapilban is megtalálhatók.


Remélem tudtam segíteni és kitartás! :)

2012. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!! huh, köszi, akkor végig megyek a dolgokon elejétől a végéig:


teljes vérkép alatt sima vérképet értek, amin az általános dolgokat nézik meg: fehér vörös vérsejt, vas, pajzsmirigy , éhgyomri cukor,stbstb. ezekkel nem volt baj, csak vashiányom volt


Fog. gátlót sose szedtem, nem is fogok,szóval ez kilőve.


Góc vizsgálatnál, akkor is érdemes elmennem fül orr gégészhez, ha nem fáj semmim? és nem vagyok torokfájós stb? mert akkor elmegyek.


Vesém az rendben van, voltam vizelet vizsgálaton is.


Vasra most szedek maltofert.


Alacsony vérnyomás...hát a fene tudja, eddig mikor megmértem itthon nem volt vele baj. de hát percenként nem szoktam ellenőrizni,főleg nem mindennap...


Crohn betegség: ezt csak érezném, lenne tünetem? elég komolynak hangzik,hogy tünet mentes legyen...szóval kilőve.


Candida gomba tesztet is vettem méregdrágán a patikában, negaítv lett.


Vitamin hiányra, igaz nem tudom volt -e de a hajam miatt szedtem három hónapig Forcapilt(bvitaminok,biotin,cink stbstb voltak benne) nemrég hagytam abba, most Kovaföld és cink kapszulát szedek a DM-ből vettem.


nagyon csüggedek, és borzalmas nézni,ahogy csak fogy fogy a régen még dús hajam... :(


holnap felhívok egy dokit, a hormon vizsgálat (endrokrinológia) ügyében...és nagyon köszi!!!!

2012. dec. 6. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!