Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik a kötelező/alap termékek...

Mik a kötelező/alap termékek egy neszeszerbe?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el érezni, hogy néha jó lenne, ha kicsit kisminkelném magam jelentősebb alaklmakra, csak sajnos 4 bátyám van, anyum meg sose volt valami sminkelős típus, így nem tudom mik az alap eszközök. Valaki le tudná nekem írni?


Előre is köszi a válaszokat!


15/L



2013. febr. 6. 00:48
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Ez mindenkinek más. Leírom, ami szerintem alapvető:

- sminkalap

- bőrtípusnak megfelelő jó minőségű alapozó (nem feltétlen 10 ezres, de nem is 100 forintos boltból származó)

- korrektor (szintén fontos a jó minőség, hogy ne kopjon le hamar, szépen fedjen, ne üljön bele a ráncokba, pórusokba)

- púder (a legjobb a loose transzparens - lefordítva áttetsző, finomra őrölt por állagú)

- pirosító, bőrtónusnak megfelelő

- bronzosító, szintén bőrszínnek megfelelő (pl. ha nagyon világos a bőröd, akkor csak egy halvány fajta)

- kontúrozó (ez végülis akár ugyanaz is lehet, mint a bronzosító, ha matt, és nincs tele csillámmal)

- highlighter

- szemöldökceruza, vagy gél-por készlet

- szemhéjalapozó

- szemhéjpúderek, amilyen neked tetszik, illetve illik hozzád (azért elég alap a fehér, fekete, barna, bőrszín)

- szemceruza, vagy szemhéjtus, amelyik neked szimpatikusabb (tusból kezdőként inkább filces, a zselés használatába bele kell jönni)

- szempillaspirál

- szájfények, rúzsok, ha nem zavaróak számodra, a színek inkább természetesek legyenek, amik illenek a bőrödhöz, szemedhez, hajadhoz

- ecsetek: alapozóecset (sokkal szebb vele a végeredmény, mint kézzel), pirosító/kontúrozó/highlighter ecset (szerintem a legjobbak a ferdére vágottak, nem árt, ha több is van, hogy mindhez más ecsetet használhass, így nem lesz rózsaszín az a vonal, amit kontúrozni szeretnél például), ha szemöldökport használsz, akkor egy ferde ecset ennek felviteléhez, illetve szemhéjpúder ecsetek (ebből is jó, ha több van)


Ezek számomra a legalapabb dolgok. Persze van, aki beéri egy szemceruzával, spirállal, és egy átlátszó szájfénnyel. Ezért is írtam, hogy mindenkinek más az alapvető. Én nagyon szeretek sminkelni, nekem a felsoroltakon kívül még millió más termékem van, de ha ennyi lenne csak, akkor már teljesen szép sminket tudnék készíteni. Igaz, te még 15 vagy, ezeket ne egyszerre szerezd be, azt ajánlom, csak szépen apránként, és otthon sajátítsd el a sminkelés fortélyait, ne egy fullsminkbe menj egyből utcára/suliba.

2013. febr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! :)

Amúgy mi a különbség a bronzosító/pirosító/kontúrozó között?

2013. febr. 6. 01:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A bronzosító egy barna árnyalatú púder, ezekből van matt és selyemfényű vagy csillámos változat is. Ezzel természetes napbarnított hatást érhetsz el, ha felviszed az orcáidra. A kontúrozó egy matt, barna púder, ezt az arccsont alá kell felvinni, hogy formázd az arcod, illetve az állvonalhoz, hajtőhöz szokták még. És az orrot is jól lehet vele formázni. Youtube-on nézz "contouring" videókat, ott láthatod a technikát, és hogy mi is ez valójában. A pirosító pedig az, amit az orcákra vihetsz fel, az almácskákra. Ezt akkor látod, ha mosolyogsz. A legkiállóbb részre kell felvinni, ott mutat legjobban. Vannak rózsás, korallos, narancsos, pinkes, mályvás árnyalatok, millió félét találhatsz az üzletekben. Én a bronzosítót és a pirosítót nem szoktam egyszerre használni. Általában a bronzosítót magában használom, olyankor nem kontúrozok és nem pirosítok, ilyen 5 perces sminknek a része a bronzosító nálam. A pirosítót akkor használom, amikor kontúrozok is.
2013. febr. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

és a highlighter mi?:)

amúgy először szempillaspiralt vegyél, utána szajfenyt:) ezek a legalapabbak

ha szép a borod,ne hasznalj alapozot:/

2013. febr. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én amit ennyi idősen ajánlanék:

- Korrektor: ha nincsenek tartósan nagyobb bőrhibáid, hanem szép a bőröd, esetleg egy-két pattanás van csak, akkor elég a korrektor, felesleges az alapozó. A stiftes változatok vannak inkább bőrhibákra, a folyékony ecsetelősek pedig szem alatti karikákra.

- Púder: ezzel tudod fixálni a korrektort, és mattítja, kicsit egységesíti az arcbőröd.

- Szemceruza: ha erősebbet szeretnél, akkor feketét vegyél, ha kicsit lágyabban szeretnéd csak kiemelni a szemed, akkor szürkét vagy barnát.

- Szempillaspirál

- Szájfény

- Esetleg valami nem túl harsány szemhéjpúder


Szerintem ennyi a te korodban maximálisan elég, főleg, hogy kezdő vagy a sminkelésben. Az alapozónál a megfelelő szín kiválasztása lehet nehezebb, és ha nem jót választasz nagyon ronda tud lenni. A kontúr, highlighter, bronzosító, pirosító jó felvitele már igényel kicsit nagyobb sminkes tudást, ezért ha az alapokat már jól begyakoroltad, csak akkor használj ilyeneket. Ha alapozót nem használsz, akkor gyakorlatilag ezek nem is fontosak.

Youtube-on vannak jó sminkesek, akiktől sokat lehet tanulni. Nem tudom hogy állsz az angollal, de belinkelem a kedvenceimet, hátha segít:

http://www.youtube.com/user/makeupgeektv

http://www.youtube.com/user/lisaeldridgedotcom

http://www.youtube.com/user/pixiwoo

Mindegyiknél vannak természetesebb, hétköznapibb sminkek, nem csak extrémek. Én gyakorlatilag tőlük tanultam meg normálisan sminkelni. :)

2013. febr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami nálam alap darab az egy jó kis dúsító-hosszabbító szempillaspirál, zselés szemhéjtus. Ezekkel szépen ki lehet emelni a szemet. A tusvonal meghúzása alá egy kis púdert szoktam használni, hogy tartósabb legyen az eredmény. Ha szép az arcbőröd, akkor nem ajánlom az alapozót. Helyette viszont használhatsz BB krémet, ami kiegyenlíti a bőrszínt az arcodon és nagyon jól hidratál is.
2013. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Szerencsére nem túl problémás a bőrőm, így akkor ha jó vettem ki, elég egy korrektor vagy bb krém.

Pirosítóból is van matt árnyalat? Csak mert sose szerettem a csillámos dolgokat...

És zöldesbanra szemhez milyen szemceruzát válasszak?

2013. febr. 6. 11:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Pirosítóból is van matt, persze. Az egyik előző válaszolónak: a highlighter egy olyan termék, amit az arc kiálló részeire kell feltenni, ezzel élénkíteni lehet a bőrt és a tekintetet. Vannak folyékony, gél, és por állagú termékek is. A folyékonyak általában csillámosak, így verik vissza a fényt, és ezzel lesz sokkal egészségesebb a bőrkép. A púderek közt is a legtöbb csillámos vagy selyemfényű (a csillámokat nem úgy kell elképzelni, hogy látszanak, nagyon finomra vannak őrölve), de vannak matt fehér/bézs púderek is, amikkel szintén szépen lehet hangsúlyozni az arcot. De highlightert akkor érdemes csak használni, ha kontúrozunk is. A kettő kiegészíti egymást. Egyébként én amondó vagyok, hogy az alapozóhasználat (ha nem 2 mm-es vakolatot teszünk fel belőle, és amúgy is vannak gyengébb fedésűek) semmivel sem rosszabb, mint egy BB krém, ha megtaláljuk a bőrtípusunknak megfelelőt. Persze emellett ápolni kell a bőrünket szintén megfelelő krémekkel, lemosókkal, stb., de egy jó alapozó rendszeres használatától nem szabad, hogy romoljon a bőrkép. És BB-k közt is van olyan, amiről azt mondom, hogy talán rosszabb, mint egy alapozó (személyes tapasztalat: a Garniertől több 100 apró kiütés lett az arcomon 2 használat után - újsághoz volt minta, még jó, hogy nem adtam érte pénzt, én nem hiszek a BB-mániában).
2013. febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!