Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam reggelre tiszta...

A hajam reggelre tiszta lapos, hiába mosom meg este :S Még beszéritani se lehet, tupir se áll meg :S mittehetek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Mosd meg reggel! :D


Vannak olyan shamponok, amelyek hajdúsító vagy hajtőemelő hatásuk van. Létezik olyan hajlakk, amivel szintén dúsítható a haj (hajmosás után még vizesen kicsit fújd be a hajadat vele)...

2009. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vágasd fokozatosra. Úgy nem lapul le.
2009. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 igabcsy ***** válasza:
100%

Az én hajam hosszúsága a rövid és a félhosszú közé tehető, és hasonlóan a tiédhez, ha este mosom, akkor reggelre az egész rálapul a fejemre.

Viszont reggel soha nincs időm hajat mosni. Ezért én a következőt csinálom, és így tök jól megáll a frizurám.


Este hajat mosok, és vagy megszárítom, vagy megszárad magától, de lényeg, hogy nem teszek rá semmit.

Reggel a száraz hajamon eloszlatok kb. tojás nagyságú piros flakonos taft hajhabot. Ettől kissé nedves lesz a hajam.

Van 2 db körkefém, és azokkal úgy szárítom be, hogy egyikre feltekerek egy tincset, jól megszárítom, de nem veszem ki. A másik körkefére is feltekerek egy hajtincset, és azt is megszárítom. Csak ezután veszem ki az első körkefét, és azzal egy újabb tincset szárítok.

Tehát a lényeg, hogy a körkefén mindig hagyom kihűlni a megszáradt hajat. Így jobban megtartja a kefe által felvett formáját.

Mikor az egész hajamat megszárítottam (ez gyorsan megy, mert a hajhabtól csak egy kicsit lesz nedves), akkor egy mogyorónyi vaxot szétkenek az ujjaimon, és lazán áthúzkodom vele a hajam (úgy mint amikor bele túrok). Ezután már van tartása a hajamnak, ekkor szoktam kicsit megtupírozni és formára fésülni. A végén pedig kevés lakkot fújok rá.

Nekem ez a módszer bevált. Így egész nap normálisan néz ki a fejem. A következő mosásig már csak a reggeli igazítás után egy pici lakkot fújok rá, de van amikor már azt sem kell.

Próbáld ki, hátha neked is beválik.

2009. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi az utolso válasz nagyon hasznos volt:)

a reggeli hajmosás amugy se menne, igyis fél6 kor kelek :s

2009. szept. 5. 13:11
 5/9 anonim ***** válasza:

nekemis ilyen hajam, de énmár reményvesztett vagyok, nekemcsak az maradt h reggel hajmosás, dúsító samponnal, ami önmagában szartsem ér, majd erre jön a dúsítóspray, majd hajszárító fomrázás körkefével...lakkot nemtehetk rá, mert elnehezíti is lelapítjaí 1 órát belül. így legalább 3-4 órát kibír, dúsnak hatva.

ja és fokozatosra van vágva a hajam..:D

2009. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első beíró vagyok


Na, akkor most beírom pontosan, én mit csinálok, mert sajnos nekem is lelapuló, vékonyszálú hajam van...


1.) L'ORÉAL ELSÉVE "Non-Stop dús hatás" (hajtőemelő sampon) fele-fele arányban összekeverem a Head&Shoulders "Extra volume" (vékonyszálú lelapuló hajra) samponnal... Ezzel szoktam hajat mosni.


2.) Hajmosás után, még nedvesen 3Weather TAFT "Ultra Hairspray" (Ultra Strong Hold & Silky Hair Feeling) hajspray-vel... Ez nagyon jó tartást ad napokig a hajnak, de nem nehezíti el, selymes tapintású marad a hajam!


3.) Én csak hagyom megszáradni, de ha hajszárítóval szárítom, még jobb formát tudok adni a hajamnak a fésűvel+szárítóval.


Ezzel a módszerrel nem tapad le a hajam, napokig dús és tartja a formáját! Hozzáteszem, hogy én nem bírom elviselni, ha valamilyen balzsam-réteg vagy hajlakk-réteg van a hajamon és ha merevre van "belőve", szóval ezzel a módszerrel abszolút természetes a hajam, semmiféle "réteg" nincs rajta! :D


TAFT Hajlakk :

[link]

2009. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Enyém nem túl hossző, és lépcsősre van vágva, és szintén könnyen lelapul... maradtam a legegyszerűbb megoldásnál: reggelente kelek 5kor hajat mosni. meg lehet szokni. :D
2009. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
este ha hajatmosol, akkor fogd fel a fejet tetejére KONTYBA a hajad, vagyis is hajgumival a fejed tetejére fogd fel de ne lófarokba hanem hogy ne lógjon belőle ki ahajad, akkor ha még kicsit vizes! persze töröld meg, és reggelre ha kiengeded, szép dús és nagy hajad lesz, méghozzá hullámos!:) én mindig így csinálom, mindenki irigyli a hajam..:D:D pedig nekemis tiszta lapos hajam lenne...
2011. febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hajkreppelő?:D
2012. jún. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!