Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett haj szőkítése otthon?

Festett haj szőkítése otthon?

Figyelt kérdés

Szóval már évek óta középbarnára van festve a hajam. Utóbbi időben, kb fél éve más sötétszőkével festettem illetve legutóbb középszőkével, 12%os oxidálószerrel. Ez világosított is rajta de nem eleget és nem egyenletesen nyilván. Ódzkodtam a szőkítőporos megoldástól de most nagyon ezt fontolgatom. Az első dolgom volt hogy fodrásszal konzultáltam, aki azonnal közölte hogy nem hajlandó szőkíteni a hajamat mert túl hosszú és dús (SZAKEMBER ............ mell alá érő a hajam igaz hogy dús de nem fekete hanem világosbarna már, egy FODRÁSZNAK szerintem illene egy ilyen szőkítést azért elvállalni ... ) ezért gondolkozok most azon hogy itthon megcsinálom magamnak, sokat olvastam róla. Először is, úgy gondoltam hogy úgy csinálnám, hogy 'szekciónként' szőkíteném a hajamat, legalább 3 felé választanám mert nagyon dús, pl a tarkómnál lenne egy 'szekció' meg a fejem két oldalán, mint festéskor, de lehet többet csinálnék. És egyszerre csak egy részt kezelnék és azt figyelném, hatóidő letelte után (maximum 15 percig hagynám fent)lemosnám, hogy ne legyen fent valahol fél óráig valahol 10 percig a festék.

Úgy olvastam 12%os oxival ajánlják a használatot de én 6os oxival gondoltam. 6os oxi, 15 percre. Szerintetek ez így leírva hogyan hangzik? Először is, a 6os oxi mozdítana egyáltalán a hajszínemen? Nem akarok hipószőke lenni, természetes szőke hajat akarok és főként egyenletes színt végre (tudom, hogy ezután rá kell majd még ehhez menni festékkel). Szóval főleg azt szeretném kérdezni hogy hányas oxival kéne szőkítenem? Világosszőke hajat akarok de nem a klasszikus értelemben világosszőkét hanem természeteset, ami fodrásznyelven természetes világosszőke. [link] ilyesmi amit én el szeretnék érni.


Inkább szőkíteném ki 6os oxival kétszer, időkihagyással, mint erősebbel. Nem a mindjártazonnal olyan legyen a "cél" hanem hogy hajam is maradjon, természetesen.


A második kérdésem, ha kiszőkíteném ilyen módon, akkor utána világosszőke fetéket kennék rá értelemszerűen, de hányas oxidálószert kéne használjak hozzá? úgy értem hogy myilen oxidálószert SZABAD használni, mert nyilván 12es lenen a "legjobb" de fontosabb lenne hogy maradjon hajam.



2013. febr. 25. 10:16
 1/3 A kérdező kommentje:

Az én hajam kb ilyesmi színű jelenleg, ahogy írtam, festett:

[link]

2013. febr. 25. 10:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is hajradírt kéne használnod, mert ilyen festett barnára bármit is csinálni nem jó ötlet. Nem szívná ki egyenletesen a szőkítő a hajszínt, foltos lenne, vöröses, narancsssárgás, ronda... arra pedig utána hiába festesz szőkével, mert attól erősebb a vörös árnyalat szóval vörös maradna.

6%-os oxival 15 percig szerintem semmi változás nem lenne, a szőkítőt kb fél óráig kéne a hajadon hagyni, és inkább használj egyszer 9%-ost mint kétszer 6-osat, mert a már szőkített haj szőkítése a legkárosabb. Akkor is ha gyengével csinálod.

2013. febr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Hajradírról is sokat olvastam, és olyat is többek között, hogy oxi nélkül, vízzel is lehet keverni és akkor nem olyan káros, bár nem is olyan hatékony, de ha csak kicsit lemozdítja a színemet igazából annak már örülnék.
2013. febr. 25. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!