Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érdemes méregdrága parfümre...

Érdemes méregdrága parfümre költeni?

Figyelt kérdés

Illatmániás vagyok és hiába keresem a saját, örök kedvenc illatomat, még nem találtam meg.


Vettem már 2000 Ft-os és 30 ezer Ft-os parfümöt is, mégsem voltam egyikkel sem megelégedve.


Érdemes még drágább parfümök között keresgélni? Kellemesebbek, egyedibbek, mint a legtöbb tömegeknek szánt illatok?



2013. márc. 26. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:

El szoktál járni parfümériába? Marrinaud, Douglas... van ezenkívül is még biztosan. Napokat el lehetne tölteni szaglászással ilyen helyeken. Egyszer csak megtalálod!

Egyébként én pont azért használok drágábbat, mert kicsit egyedibbek (nem tömeg Avon...) és amikor megveszem azzal a lelkemet is ápolom, mert úgy érzem megbecsülöm azzal is magamat, ha nem olcsó vackot használok.

2013. márc. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
36%
lehet személyre szabott parfümöt készítetni. de ahhoz kell egy év, viszont azzal teljesen megleszel elégedve, egy magyar fickó csinálja kint francia országban és egy milla az ára. de az tuti a te illatod lesz. mivel a fickónak olyan orra van hogy a kotorék kutyákat kenterbe veri. egy év mire elkészül az első adag, a többi töredékáron lesz. mivel az első adagot nehéz előállítani csak. szerintem érdemes gyűjteni rá.
2013. márc. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy időben gyakran jártam parfümériákba, de ahhoz rengeteg idő kell és egyszerre úgysem lehet sok illatot megszaglászni. Olvastam már illatszakértőkről, akik megalkotják a saját, egyedi illatot, de azt hiszem, a családom leszedné a fejem, ha rááldoznék ennyi pénzt. Ráadásul télen és nyáron is más-más illatvilág tetszik.
2013. márc. 26. 09:13
 4/9 anonim ***** válasza:
igen, ha megengedheted magadnak :D én is jobban szeretem az egyedibb parfümöket, mert nem jó, ha mondjuk a metrón szagolgatom a saját parfümömet egy másik lányon. Ezért beszereztem egy kicsit borsos árasabbat, az legalább nincs minden harmadiknak.
2013. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

szvsz a drágább parfüm már csak azért is megéri, mert tovább tart az illata, kevesebbet kell magadra fújni (az EDP)


aztán persze ott van h nem tömegcucc, sőt a drágábbak között könnyebben talál az ember kifejezetten finom illatokat, és egy 30 ezres parfüm (pl Chanel) a nők de a kicsit igényesebb férfiak körében is presztízsnek számít.

2013. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Abszolut igen! Én is illatmániás vagyok, de a mainstream illatok között valahogy sosem találtam olyat, ami igazán tetszett volna. Amióta felfedeztem a niche parfümöket, egy rakás illat van amikért bolondulok, csakhát ugye az áruk... :)
2013. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom én leszek az első aki azt mondja hogy nem xD

El kell ismerni, hogy a minőségi parfüm egy műalkotás, de 30ezernél többet nem ér. Egyik se. Miért nem? Mert nem maradandó, úgyis elfújkálom. Persze az előbb elmondottakat úgy mondom hogy "átlagpénztárcával" rendelkezem.

( Bár ha sok pénzem lenne, ilyesmire akkor se költenék ennyit, "mert úgyis elfújkálom" :D )Ami viszont tényleg megérné,márha nagyon gazdag lennék és nagy parfümmániás, az amit már előttem is írtak, egy tényleg egyedi, csak nekem készült parfüm. A fickót Zólyomi Zsoltnak hívják, anno ez az interjú hívta fel rá a figyelmemet: http://www.youtube.com/watch?v=k0CXOIJSpqE


Egyébként mindenki arra költ ami számára kedves. Ha tudod hogy téged egy szép illat tesz boldogabbá, és van is rá kereted, miért ne költhetnéd rá a pénzed?

Ami köztes megoldás lehet, hogy nem parfümöt veszel először, hanem mintát kérsz, és miután elhasználtad könynebben eldöntöd hogy kell-e a normál kiszerelés vagy se. Bár ezt kis hazánkban olykor könyörgésre sem adnak :D (legalábbis vidéken xD)

2013. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ismerem Zólyomi Zsoltot, köszi :) Hát a te fejeddel gondolkodva, hogy úgyis elfújkálod a drága parfümöt, akkor ezzel az erővel különleges és méregdrága ételeket sem próbálsz ki, mert azt meg úgyis lenyeled?
2013. márc. 28. 10:59
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hát a te fejeddel gondolkodva, hogy úgyis elfújkálod a drága parfümöt, akkor ezzel az erővel különleges és méregdrága ételeket sem próbálsz ki, mert azt meg úgyis lenyeled?"


Kipróbálnám én nagyon szívesen, sőt, szerintem bárki kipróbálná, ha valaki fizetné helyette a számlát. :D

Magamnak persze hogy nem venném meg egy bizonyos összegen túl.

Jó, most elképzelem hogy nagyon gazdag vagyok... akkor "mindent vagy semmit" alapon svédasztalos helyekre mennék, és így próbálnám ki először a különleges ételeket. Amelyik ízlett, abból később vennék máskor is. Csak úgy nem vennék meg valamilyen drága ételt, hogy fogalmam sincs milyen... ha nem ízlene, még gazdagként is bosszantana hogy mennyi pénzt kidobtam az ablakon, és még egy jót sem ettem...

Avagy ugyanúgy gondolkodnék mint a parfümnél, először kellene a minta amit "ízlelgethetek", és ha az utolsó falatoknál is mennyeinek gondolnám, később nem sajnálnám csak ezt kérni az étteremben/parfümériában, akkor sem ha borsos az ára, mert tudom, hogy nekem megéri.

2013. márc. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!