Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem vágatom a hajam, mégis...

Nem vágatom a hajam, mégis rövidül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szedek hajvitamint, kenem hajvégápolóval, áttértem a szilikonmentes termékekre remélve hogy az a gond, nem vasalom, sosem szárítom, igyekszem sok folyadékot inni, mégsem tudom megnöveszteni, ráadásul tényleg mintha egyre rövidebb lenne. Ötletek?
2013. máj. 8. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A töredezett hajvégeket le kell vágni, különben tovább törik.
2013. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

a vágást el akarom kerülni,mert az a cél,hogy minél hosszabb legyen. Egy időben folyamatosan vágtam a végét,hogy frissüljön,de ugyanúgy továbbtört,ezért eldöntöttem,hogyha

úgysem használ a vágás akkor inkább nem is vágom,így legalább hosszú lesz. De hát nem akar nőni..sőt.

2013. máj. 8. 22:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Az eltört hajvég esik le,frissíteni kell a hajat.
2013. máj. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha nem vágatod, akkor sajnos nem fog nőni. Magadnak is vághatsz 1-2 cm-t a végéből. Nem kell sokat, de rendszeresen kell vágni. Ha növeszted, akkor is érdemes 3-4 havonta 1 cm-t. A vágás a hiedelemmel ellentétben nem a növekedést serkenti. Valószínűleg most is nő, csak mindig letörik a vége. Ha régebben vasaltad, akkor az az igazság, hogy addig nem lesz egészséges, amíg le nem nő az egész hajad, ez évekig tart, ha hosszabb.

A szilikonmentes termékek nem védik a hajat a károsodástól úgy, mint a szilikonosak, ezért én inkább azt használnék. Egyébként én voltam úgy, hogy nem vágattam egyáltalán vagy 4 évig a hajamból. Nagyon ronda volt, el volt vékonyodva, és évek alatt összesen nőtt 5-10 cm-t. Elkezdtem vágni, utána lett sokkal hosszabb meg egészségesebb. Először havi szinten vágtam 1 cm-t. Annyit nő a haj egy hónapban nagyjából, így nem lett rövidebb a hajam, de legalább folyamatosan szabadultam meg a roncsolt végektől. Később, mikor egészségesebb lett, áttértem a 3 havonta vágásra, és akkor rendesen nőtt.

2013. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen muszáj pár havonta elmenned frissítő vágásra, mert a haja törni kezd majd és egyre feljebb halad a törés. Valamint a töredezett haj az egyik legigénytelenebb dolog egy lányon.

Most menj el a fodrászhoz és kérd meg, hogy vágja le az összes töredezést. Ha csak egy kis részét vágatod le, akkor ugyanúgy továbbtörik majd. Ha megszabadultál a roncsolt résztől akkor pl mehetsz 3 havonta 1 centis frissítő vágásra. Így a hajad továbbra is nőni fog, de közben egészséges is marad.

2013. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az a baj ha az összes töredezett részt levágnám nem maradna kb hajam. Mert sok babahajam van és igazából szerintem nincs is 2 egyforma hosszú hajszálam. De szinte mind el van törve,hiába ápolom. Így ha le is vágnám ugyanilyen töredezett lenne pár héten belül és még rövid is:S
2013. máj. 9. 12:47
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát komolyan mondom, reménytelen vagy... Tanácsot kérsz, mindenki leírja, hogy le kell vágatnod, de nem vagy rá hajlandó.. Áruld már el, akkor hogy segítsünk?? Ha nem vágatod le önként, akkor letörik magától, és ugyanúgy rövid lesz...
2013. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
azért kértem tanácsot,hogy hátha van valami amivel elkerülhető az,hogy levágjam az egészet.
2013. máj. 9. 15:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

kend be ragasztóval...

komolyan, szerinted van valami megoldás az ollón kívül?

elárulom, nincs.

egyetlen egy hajvégápoló sem fogja összetapasztani a töredezett végeket.

vagy levágatod, vagy sopánkodsz még egy sort, hogy egyre rövidebb.

2013. máj. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az utolsónak teljesen igaza van. Ne legyél igénytelen, inkább rövidebb de egészségesebb haj, mint hosszú de csúnya.
2013. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!