Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sötétbarna->sötétszőke,...

Sötétbarna->sötétszőke, mennyire károsítja?

Figyelt kérdés
Nyilván le kell előtte szívatni a hajamat. Mennyire károsíthatja? illetve ha vágni kell belőle mennyit?
2013. jún. 17. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:

én ismerek egy lányt, akinek sötétbarna haja van eredetileg és leszívás nélkül lett szőke, és szerintem a színe is elég jó meg nem is roncsolódott a haja. én is erre készülök :)


de azt hozzá teszem, hogy nem ismerek olyat aki ne bánta volna meg a leszívást (persze kivételek lehetnek)

2013. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia, en sotetszoke voltam es vilagosszokere festettem be a hajamat harom eve. Visszatekintve: eletem legrosszabb dontese volt - ez teny. Most mar egy eve nem festettem es levagattam par centisre, hogy ujranovesszem, de meg igy sem pont olyan a minosege, mint mielott elkezdtem festeni.

Nem csak sajat tapasztalatbol beszelek. Tobb ismerosommel megtortent ugyanez. Egyikuknel meg borallergia is kialakult a festekben levo irritalo anyagok hatasara.


Ha befested szamits ra: mindig festeni kell majd, egyebkent a szinatmenetek miatt apolatlannak fog tunni.

Az eredetinel vilagosabb hajszin karositja, kiszaritja a hajat. MINIMUM 6 hetente fodraszhoz kell majd jarnod tovet festetni es a vegebol 1 centit levagatni, mert egyebkent elkezd toredezni, annal rondabb pedig nincs.

Sotet hajat vilagositas nelkul nem lehet vilagosabbra festeni, mert ledobja, tehat 'leszivas' valojaban hidrogenezes kell hozza mindenkeppen. Akar bele van epitve a hajfestekbe, akar kulon lepesben alkalmazva.


Es arra is keszulj fel, hogy a festett haj mas allagu, mint a termeszetes. Ha most fenyes es rugalmas hajad van, akkor a festes utan bemattul es veszteni fog a rugalmassagabol es .


Ha sotetbarna a hajad, semmikeppen ne kiserletezz otthon a szokekkel. Nagyon konnyen narancssargat eredmenyezhetnek, vagy semmilyen szinut - csak fodrasz kepes megkeverni olyan aranyban a hajfesteket, hogy a kivant arnyalat jojjon ki, de meg ok sem mindig!


Ne kovesd el azt a hibat, amit en, hogy azt gondolod, boltban vasarolt bekeverhetos, vagy habosithato vagy akarmilyen csoda festekekkel ugyanazt meg tudod, mint egy fodrasz.

En is azt hittem: mi lehet olyan nehez benne? Aztan, amikor mar tobbszor ujrafestettem es a szin elkezdett a hajam furcsa arnyalatokban jatszani dobbentem ra: talan megsem.

A szinezett resz fakulni fog, igy meg ha nagyon ovatos vagy es mindig csak a tovet fested majd ujra, akkor is lesz elteres a teteje es a vege kozott. A szoke arnyalatok sargasba fakulnak, a sotetebb szinek vorosesbe.


A Te dontesed es nem akarok itt nagy megmondot jatszani, sem ijesztegetni nem akarlak, mindenkinek szive joga kiprobalni akarmit, de tobb mint keteves kalvariam utan azt mondom: nem erdekel, hogy divatos szinu-e a hajam, vagy hogy unom-e vagy akarmi, en mar csak a valodi, jo minosegu hajamat akarom visszakapni. Soha nem fogom ujra befesteni, nem eri meg.


Ha mindenkeppen vilagosabb hajat akarsz, akkor a satirmelirt ajanlom. Fodrasznal erdeklodj errol az eljarasrol. A satir a haj felso reteget arnyalja csupan, de osszhataskent eleg sokat vilagosit a hajon es nem viseli meg annyira, mint a festes.


Es meg valami: ha sotet a hajad, akkor a szemoldokod is biztos sotetebb szinu. Vilagosabb hajjal lehet hogy termeszetellenesnek fog tunni, de nehogy befestsd, mert megvakulsz!

Maradj az aranyszabalynal: termeszetes hajszin +/- 4 arnyalat meg termeszetes hatasu.

2013. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen!!!!
2013. jún. 18. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!