Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tüntethetném el a...

Hogyan tüntethetném el a szemem alatti sötét karikákat?

Figyelt kérdés

Minden praktika, megoldás érdekelne akár rövidtávú, akár tartós megoldást hoz a problémámra.

Évek óta alvászavarral küzdök, sajnos az orvosok sem igazán tudnak ezzel mit kezdeni, mert az általuk felírt gyengébb altatók hatástalanok, erősebbet viszont nem szeretnék tartósan szedni, így is elég gyógyszert szedek más problémáim miatt.

Használtam már teát, homeopátiás gyógyszereket de azok még hatástalanabbak... Mindegy is!

Így viszont sajnos a kialvatlanságtól csúnya karikás a szemem ami nem túl szép látvány. Napjában kapom a kérdéseket, hogy "Úristen, Milyen a szemed? Nem aludtál?"

Alapozókkal, krémekkel persze már próbáltam, de kevés sikerrel. Ilyen melegbe lefolyik rólam, meg amúgy sem sokat segít.

Neten is találtam jó néhány praktikát volt amit kipróbáltam de semmi eredménye nem volt.

Holnap a párommal esküvőre vagyunk hivatalosak (a nyáron még másik 3-ra is) és ha a holnapira nem is sikerülne eltüntetni őket, de legalább a többire szeretnék némi javulást!

Van olyan akinek bevált már valami jó kis taktika? :)


25/L


2013. jún. 21. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már az orvosokat is végigjártad, és ők csak a kialvatlanságot tartják indoknak, szóval:


a természetgyógyászok szerint az arc különböző részein megtalálhatók a belső szervek helyei, vagyis a szem alatti rész a vesék állapotát mutatják, míg pl. a ajkak rendellenességi a szív állapotára utalnak, stb. stb.


Vagyis a szem alatti "fekete karikák", akkor vese-működési problémákra gyanakodnak. Menj be valamelyik gyógynövény-szaküzletben (ott általában ennél többet is tudnak a dolgokról), beszélj velük, és próbáld meg, ha valami vízhajtó, vagy veseműködést segítő gyógynövényből készült teát iszol, esetleg az egy idő után segíthet.

2013. jún. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezt eddig nem is tudtam.

Az orvosokhoz az alvásproblémáim miatt járok, de annak tudatában amit írtál, lehet nem ártana egy teljes kivizsgálás.

2013. jún. 21. 08:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem ártana.

Egyébként ezért csodálkozok azon, hogy az orvosok ezt még nem végezték el. Meglehet, hogy annak alapján még esetleg az állandó kialvatlanság okára is rábukkannak!

Mindenképp járj utánna, én sem vagyok híve, hogy ilyen fiatalon, és ráadásul valószínű teljesen feleslegesen rászoknál az altatóra. Állítólag az olyan, hogy ma még elég egy gyengébb, de egy idő után (mivel a szervezet hozzászokik), egyre erősebbet kívánsz. Szóval kérj egy teljes, átfogó állapot-felméréses-kivizsgálást.

2013. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Először tényleg keresni kellene egy jó orvost, aki nem türelmetlen és minden (!) szükséges vizsgálatot elvégez. Hosszú távon csak ez hatásos, kiegészítve a megfelelő bőrápolással (pl sose használj szárító, irritáló lemosót, a legjobb az lenne ha egy kifejezetten szemre való, lehetőleg természetes kozmetikummal tisztítanál, majd hidratálnál) Rövid távon (az esküvőkre pl) csak a smink segít, keress egy jó korrektort, hidd el, ez még azoknak is fontos, akiknek alig-alig van karikájuk...én ezt ajánlom, mert olcsó és könnyen beszerezhető ráadásul majdnem profi szinten fed, de a macben/ó utcai sminkes boltban is tuti találsz jól fedő korrektort. Nem minden napra ajánlom őket, de az eseményeket nem lehet megúszni nélkülük:(
2013. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Én is furcsálltam anno, hogy nem végeztek teljes körű kivizsgálást de 2 orvos is azt mondta, hogy ilyenkor keringést és légzést vizsgálnak. Ez meg is történt, a már amúgy is meglévő asztmán, és az állandó alacsony vérnyomáson kívül semmit nem találtak.


Tényleg köszönöm a tanácsokat!

Holnapra marad a korrektor, jövőhétre meg a doki meglátogatása!


Ha valaki esetleg tud konkrét márkát korrektorból ami tutira jól takar azt megköszönném!

Sajnos nagyon keresgélni nincs már időm ami van az meg szinte semmit nem takar.

2013. jún. 21. 10:26
 6/9 anonim válasza:

Nem tudom, ezt próbáltad e már, nekem bevált :)

[link]

2013. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ilyet még nem használtam.

De ígéretesnek tűnik... :) Ma be is szerzek egy ilyet!


Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

2013. jún. 21. 11:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Oké! Ha túl leszel az általános orvosi kivizsgáláson, azért (ha nem túl személyes okot találnak), írd meg nekünk légyszi!
2013. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Túl vagyok a szombati esküvőn és a korrektor (amiért a fél várost körbe kellett rohangálnom :D ) nagyon jól bevált! Úgyhogy még egyszer köszi a tippet!


Öröm végre olyan fényképeket látni amin nem feltétlen nézek ki úgy mintha behúztak volna egyet...


Az orvosi kivizsgálás eredményét majd megírom!

Még pénteken előjegyeztettem magam jövőhét szerdára, bár tudom nem 1-2 nap mire teljesen "átnéznek" azért kíváncsian várom mi lesz ebből...

2013. jún. 23. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!