Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az arcomon elég sok az úgyneve...

Az arcomon elég sok az úgynevezett"májfolt"! Mivel kezelik a kozmetikusok? Hatásos a kezelés? El lehet tüntetni örökre ha kozmetikushoz járok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt találtam ebben a cikkben [link] .

Ír a kialakulásának okairól is. Az utolsó mondat vonatkozik az otthoni kezelésre, azt ide is kimásolom:

"A legkíméletesebb, bár több hónapot is igénybevevő, otthon elvégezhető kezelés az azelainsav tartalmú krém alkalmazása szigorú fényvédelem mellett.

(WEBBeteg - Dr. Bodnár Edina, bőrgyógyász)"

2009. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

No én úgy gondolom nagyon jó válasz tudok neked adni, :)mivel én is ebben a cipőben járok.:S

Sajnos nálam a fogamzásgátló tabletta egyik mellékhatásaként jelentkezett máfolt az arcom. Azóta abbahagytam!

A májfoltot nem lehet véglelg eltüntetni, csak halványítani. Vannak kifejezetten halványtó termékek májfoltra, pigmentfoltokra, szeplőkre illetve nem tudom halottál-e már az IPL-es villanófényes kezelésről.

Elősször az IPL kezelést próbáltam meg a májfoltokra. 3 alkalmat voltam, nagyon drága volt, 12ezer volt 1 kezelés. A lénnyeg sz@rt sem ért. A doki 4 alkalmat írt ki, én a 3-nál úgy döntöttem nem megyek többet, mert nem láttam értelmét. Lehet kb 8 alkalom már hatásos lett volna.

De egyénfüggő, lehet másnak már ilyen hamar eredményes lenne a kezelés.

Utánna elmentem a kozmetikushoz tanácsot kérni, aki Ilcsivel termékekkel dolgozik. Ajánlott nagyon jó Ilcsi termékeket az arcomra azaz a májfoltamimra.9 hónapja használom ezeket a készítményeket és nagyon szépen eléhalványította a májfoltokat. Meltett ajánlott egy nagyon jó arckezelést, a gyümölcssavas(mélyhámlasztó)kezelést. A lényege, a gyümisav ledúrja a bőr legfelső szarurétegét, ezáltal megfitatalodik a bőr, a vérkeringés megindul valamint számtalan arcproblémára jó mint pl. aknés(pattanásos) zsíros, és pigmentfolotos, májfoltos, szeplős bőrre, ugyanis halványítja továbbá a hegeket is szépen lehet kezelni ezzel a pakolással.

Egyszer voltam egy 6 alkalmas kezelésen február környákén és nyáron 2 hetenként 1 alkalmason, mivel nyáron nem ajánlott a kúra, mert napallergiás lehet a bőr. A lényeg ez is nagyon-nagyon sokat segített nekem.

Ha esetleg érdekel www.ilcsi.com itt megnézheted a termékeket, hatásait, összetevőit illetve ha letöltötöd a nagy termékkatalógust a honlapról részletesen ír, hogyan lehet eredményesen kezelni a májfoltos, pigmenfoltos bőrt.

Én ilcsi oxigénes fehérítő krémet és kövirózsa habkrémet használok az arcomra. Néha-néha kövirózsa tonikot is. Ezek mind halványító készítmények. És még azt hozzátenném, hogy ugye tavaszzsal, ahogy előbújik a nap, az arcon illeteve bőrön a napfény hatására jobban kijönnek, intenzívebbek lesznek a májfoltok, pigmenfoltok illetve a szeplők. Ezért ajánlott a tavasztól egészen nyár végéig minden nap, bekenni az ilyen problémás területet napfényvédő krémmel.

Én ilcsi paradicsomos napozó gélt használtam az arcomra. Tényleg szuper, mert használatával, megmarad az a hatás, amit sikerült elérnem a ilcsi termékekkel.

Gondolom azt is tudod, hogy ősszel és a téli hónapokban, amikor már nincsen nap, vagy nem annyira intenzíven süt, mint tavasszal és nyáron ilyenkor eélhalványodnak ezek a foltok, szeplők és ha erre még rásegítünk a halványító termékekkel + a gyümölcssavas kezeléssel még tutibb :[]látványosabb hatást lehet elérni.

Ami még nagyon fontos, ha valaki elkezdi használni ezeket a készítményeket, érdemes mindig használni, mert csak akkor lehet megratani ezt a halványító hatását.

Nem mondanám, hogy drága az ilcsi, inkább megfizethető áron is van , úgy mint a bolti társai és ami a legfontosabb natúr kozmetikumok, azaz nem tartalmaz tartósítószert és a szinezék is természetes.

Én 30 ml-es tégelyben veszem az oxigénes fehlrítő krémet a kozmetikusomtól 1500 Ft-ért a kövirózsa habkrém úgy szintén 30ml-es tégelyben 1600 Ft is kitar kb 1 hónapot is.

A gyümölcssavas kezelés sem drága , bár szerintem minden kozmetikus más árban dolgozik. Az enyámnél 1 kezelés 1400 Ft.

Amit ajánlok, keress olyan kozmetikus, akik Ilcsi ermékekkel dolgozik és kérd a tanácsát valamint kérdezd meg, csinál-e gyümölcssavas kezelést és kérd ki a véleményét, milyen termékeket ajánl a májfoltos arcodra.

A honpalonfent van olyan hogy referencia kozmetikák, Katt rá akkor kiad egy térképet, rákattintasz amyiyik megyében laksz és ott találsz olyan kozmetikust akim ilcsivel dolgozik.

Nekem segített és nagyon szépen rendbetette az arcomat.

Még egy jó tanács. Tavasztól egészen nyárig mindenképpen kend aza rcodat napfényvédőkrémmel.

Remélem tudtam segíteni.

2009. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolso, milyen gyogyszert szedtel?
2009. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

diane 35 6 évig szedtem és kb a 4 évben vettem észre,de akkor még nem tudtam, hogy a gyógyszer miatt van. Ráadásul, nincs nem volt a tájékoztatón feltünteve a lehetséges mellékhatások között, de utanna néztem a neten és megkérdeztem több orvost/nőgyógyászt is.

Érdekes volt, mert volt olyan doki, aki váltig állította, a fog.tablettának nincs ilyen mellékhatása, a májfolt bármitől kijöhet, a másik azt mondta lehetséges, de azóta kiderül 100% attól alakult ki.

2009. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak azert kerdeztem,mert nekem a Novynette-tol jott ki a labaimon. Remelem nem jon ki az arcomon is.

Bocsi a kerdezotol az OFF-ert!

2009. okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a lábaidon jött ki a májfolt, akkor az arcodon is kijöhet. Mindenképpen hagyd abba a gyógyszer szedését.

Amíg szeded a gyógyszert, úgy fognak újabb májfoltok képződni,ezt ez orvos mondta nekem és azt is, hogy a fogamzásgátló tabletták azért okoznak májfoltot, mert visszanyomják a méreganyagot a szervezetben valamint vamait nem engednek ki a májból valamit és innen az elnevezés és így alakul ki a májfolt. Már ne emlékszem hogy mondta pontosan kicsit orvosi szakkifejezésekkel :D de ez a lényege.Leröviditettem :[]

Ha fogamzásgátlás céljából szeded a tablettát, hagyd abba és válts másra vagy ha más miatt, akkor is kell megoldásnak lennie. Ráadásul számtalan más mellékhatása van a gyógyszernek és megnöveli a rák kialakulásának a kockázatát is :S

Na mindegy te tudod.

BOCSI AZ OFFÉRT, de nem tudtam privát E-mailt küldeni.

2009. okt. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!