Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos a hátam! Mit...

Pattanásos a hátam! Mit tegyek? Az élesztőtabletta hatásos? Melyik a jó fajta?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Lehet, hogy csak életkori sajátosság, de van néhány pattanás a hátamon. Zavar, nem tudok nyugodt szívvel fürdőruhát húzni, mert így egy pasi sem állna szóba velem. Az arcom is az volt, azt Clean @ Cleannel kezeltem és még mindig olyan kicsit, de klasszisokkal jobb. A hátamra viszont valami más megoldást keresnék, mert ez így nagyon költséges lenne, többet kéne elhasználni belőle, pénzem meg nem nagyon van. Élesztőtablettára gondoltam. Szerintetek ez hatásos lehet?
2008. jún. 30. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szedek élesztőtablettát, de szerintem nem használ pattanásokra. Az inkább a hajnak és a körömnek jó. Ha kertes házban laktok, akkor feküdj ki a napra egy kicsit, mert a na leszárítja a pattanásokat. Vagy a szoli is jó megoldás a pattanásos hátra.
2008. jún. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sya!nagyon remélemh.okosaskat írnak majd mert nekem is ez a problémám,egyszerűen már én se merek se fürdőrucit,se pántos felsőt felvenni...én egyelőre tonikolni szoktam,de azt hiszem h.lassan bőrgyógyászhoz kell mennem, mert elég súlyos a helyzet...egyébként szerintem az élesztőtabletta(Rossmannos) hatásos lehet,bár eddig én még csak arcra ajánlva hallottam róla...remélem nálad is minden ok.lesz:-)
2008. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%

valószínűleg nem ártana egy kozmetikust, vagy akár a bőrgyógyászt megkérdezni a tinédzserkori pattanások miatt (ami egyébként sajnos teljesen természetes jelenség, de ezt te is biztos tudod, ráadásul mindenkinél máshol és máshogy jelentkeznek a kis szörnyek...).

a gyógyszertárban is érdeklődhetnél, ha már rászánsz egy kis pénzt, akkor vegyél valami olyasmit, ami tényleg nem árthat. én élesztőtablettát még nem próbáltam, és meg kell mondanom azt is, hogy szerencsés voltam a hátammal eddig, de a szauna használata úgy általában tisztítja a pórusokat, mert a meleg megnyitja őket és az izzadással kitisztulnak, a hideg zuhany pedig összezárja, hogy ne száradjon ki a bőr. (minden testfelületnél ugyanez, persze az arcon látszik a legjobban).

azért első lépésben szerezz be egy hátmosó kefét, ami nem durva, de tökéletesen jó arra, hogy a napi tisztálkodásnál szappanos/tusfürdős/gyógyszertári lemosós úton megtisztítsd a hátadon lévő bőrt is a szennyeződésektől. a zuhanyozást pedig hűvös vízzel fejezd be.

talán a legfontosabb, hogy "amit nem látsz, azt ne nyomkodd"!!

tehát vagy kérj meg valakit, vagy hagyd hogy maguktól elmúljanak.


viszont sajnos az is benne van a pakliban, hogy egyszerűen hajlamos vagy rá, és bármit csinálsz, csak csökkentheted a számukat, de nem szabadulhatsz meg tőlük.

ezt 18 évesen még korai megmondani.

könnyen lehet, hogy egyszercsak sitty-sutty elmúlik.


ja, és természetesen az étkezési szokások is befolyásolják a bőr milyenségét. sok gyümölcs, zöldség, kevés csoki és zsíros, olajos ételek. :)


remélem, legkésőbb jövő nyáron már bikiniben strandolsz! ;)

2008. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
74%
Egyik barátnőmnek a Dermipsor tabletta segített, szerintem ezeket a problémákat belülről kell orvosolni. De hallottam már arról is, hogy az Aloe Propolis krém az nagyon jó...
2008. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Télen én is mindig így járok,ezért néha elmegyek szoliba,az segít rajta. Nyáron a napozás pár nap alatt rendbe szokta tenni, persze csak reggel és délután 3 után napozz,akkor nem lesz baj.
2008. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nekema következőket ajánlotta a kozmetikusom:

1.sokat legyek levegőn

2.napoztassam,persze ne délidőben-nagyon fehér bőrű vagyok

3.'békebeli háziszappan',kénes szappan,feketeszappan-valamilyen kefével amit csak erre használsz-picit átdörzsizni

4.tonikolás-de ne túl gyakran!!

5.végső esetben bőrgyógyász-felír vmi rázókeveréket.

remélem nemsokára neked is elmúlnak..-)

+1saját tipp:egy kis tengeri só a fürdővízbe.

2008. júl. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon hatásos tea:

borsmenta, körömvirág, kamilla, lndzsá uifűlevél, ánizs, csalán

Eme növények a legtöbb kertben megtalálhatók, ha az nincs gyógyszertárba kell menni, vagy bekéreckedni valaki kertjébe.


A gygynövényekből (nagy adagot) Kb. 2 deci vízben kezd el főzni, és addig folytasd amig nem fő el a víz fél decire. Így egy tömény és hatásos főzetet kapsz, amit vattával, vagy mosdószivaccsal vihetsz fel a bőrre. Hagyd rászradni! (Amennyiben ez lehetséges meleg napon szárícsd) Egy óra múlva ha tudod megismételheted.

2008. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

*lándzsás utifű levél

(bocsi)

2008. júl. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!