Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 24 évesen mit tegyek a gyullad...

24 évesen mit tegyek a gyulladt pattanások ellen? Egyre több van az arcomon.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tinikoromban is akadtak bőven pattanásaim, de a helyzet most már elviselhetetlen irányba kezd átállni. Az arcom mindkét oldalán nagy, gyulladt, és fájdalmas piros pattanások vannak, amiket ki sem lehet nyomni. Minden este zöldteás szappannal tisztítom le a bőröm, majd bőrradírozok is, és tonikkal is lekezelem, de semmit nem használ. Próbáltam különböző arcpakolásokat, de semmi sem használt eddig. Voltam már pajzsmirigyvizsgálaton is, de nem volt elváltozás. Az életem rendkívül stresszes, és problémás, nyilván ez is közrejátszik, de már nem tudom mit kezdhetnék ezzel. Van valakinek tapasztalata, tanácsa a témában? Köszönöm előre is!
2013. nov. 3. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg bőrgyógyászra nem gondoltál még? Vagy egy teljes hormonvizsgálatra?
2013. nov. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Menj el bőrgyógyászhoz. Átmenetileg nekem segített mindig, amit felírt, csak pár hónap után immunis lesz rá a bőröm, és nem használ tovább.

Bőrradírt meg ne használj minden nap, heti 1x, max 2x szabad. A napi használat csak ront a bőrödön. Ha agyonszárítod, attól se lesz jobb. Pedig a szappan, tonik, bőrradír, ez mind szárít. A bőrgyógyász is krémes lemosó szokott felírni zsíros bőrre is, mert ha szárítod még több zsírt termel, amiben megtelepednek a bacik és még több pattanást okoznak.

2013. nov. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna... Sajnos eddig semmi nem segített. Egy rövid időre megoldotta egy antibiotikumos kúra (a krémek semmit nem használtak, csak a tabletta), de a mellékhatásokat kikúrálni tovább tartott, mint ameddig szép volt a bőröm. :(

Amíg fogamzásgátlót szedtem, addig legalább ezek a ronda gyulladt valamik nem voltak, ha élsz nemi életet, és nincs különösebb ellenjavallat, ajánlom. Ha pedig szeded, akkor vagy váltani kéne más típusra, vagy abbahagyni, mert van, akin épphogy nem segít. Viszont ez csak átmeneti megoldás, ha abbahagyod a szedést, könnyen rosszabb lehet, mint előtte volt.

Nőgyógyásznál érdemes PCOS-t vizsgálni, bár az általában egész arcon ronda, gennyes vackokat okoz, de hátha.

Ha tényleg nagyon ronda, akkor esetleg felírják bőrgyógyászaton a sotret-et, de fogamzásgátlót amellett is kell használni. Viszont ha olyan orvosokat fogsz ki, mint én, akkor közlik veled, hogy nem elég súlyos a helyzet hozzá...

Amit tudok javasolni, hogy B vitamint semmilyen formában ne szedj pluszban egy ideig - persze azért természetes úton a szükséges mennyiséget ne csökkentsd le! Zöld teás szappan szárít, és könnyen irritálhat, akkor hiába a fertőtlenítő hatás. Bőrradírt ilyen bőrre tilos használni, mert ha bakteriális eredetű, akkor nem használ, ha mikrosérüléseket okozol a bőrön (a bőrradírokkal elkerülhetetlen, ha már mindenképp hámlasztasz, akkor kémiai úton), tonikot se használj, mert az alkohol is szárít, és bezárja a pórusokat - ami egész addig jó dolog, amíg azok tiszták. De így csak a koszt, bacit, zsírt zárod be, ami megint nem előnyös. Vagy ha már használsz ilyesmit, érzékeny bőrre való legyen. A tisztító is! És a hidratálást se felejtsd el, minden bőrtípusnak fontos, és nem igaz, hogy száraz bőr nem lehet pattanásos. Ne zsíros krémet használj, de valamit mindenképp!

Ja és ami még lényeges: ha sminkelsz, az is legyen antibakteriális, és az ecseteket, szivacsokat, mindent, ami az arcodhoz ér, rendszeresen tisztítsd és fertőtlenítsd! Meg ne piszkáld az arcod, lehetőleg ne is fogdosd (bár ezt nehéz megállni, ha az embernek van ez a jó szokása :S) Meg a párnahuzatot, arcra használt törcsit is cseréld gyakran, a hajad pedig kösd össze éjjelre, vagy mosd gyakrabban, arról is sok kosz kerülhet a bőrre, párnára.

Igyál sokat, próbálkozz minél egészségesebben táplálkozni, és csökkentsd a stresszt (jó, ez nem így megy persze).

Én így a fentiekkel próbálkozom egy ideje, most sajnos megint kijött 3 rondaság, de már javul a helyzet és főként a hátramaradt hegekkel küzdök. Hátha nálad is segít valamennyit! :)

2013. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Súlyosabb akne ellen belső kezelés kell. A bőrgyógyász tud felírni gyógyszert ami használ, pl ilyen a Sotret, és hasonlók. Persze van más megoldás, de ha nem tudod betartani akkor hiába, pl méregteleníts, étkezz egészségesen, élj egészségesen, meg ki tudja mire érzékeny a bőröd, talán hanyagolnod kéne a tejtermékeket is, zsíros, fűszeres, olajos dolgokat.
2013. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Ichitolos,teafaolajos,vagy antibakteriális szappan,majd utána hidratálás.

Igyál rengeteg vizet,zöld teát,csalán teát.


Gyógyszertárakban pedig lehet kapni szalicilos rázókeverős ecsetelőt is.

2013. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Fogamzásgátlót nem akarok szedni, mert nincs most párkapcsolatom, ráadásul visszerek vannak a lábamon, így nem is merném bevenni a fogamzásgátlót. Hormonvizsgálatra fogok menni, mert biztos, hogy valami belső baj okozza. Hát kíváncsi leszek mit sikerül kideríteni, mert elég elkeserítő a helyzet.. :/
2013. nov. 4. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!